Dzieci otrzymają wyprawki od prezydenta Krakowa 

Pierwsze dzieci, które urodzą się po północy z 31 grudnia 2022 r. na 1 stycznia 2023 r. w miejskich szpitalach otrzymają wyprawki od prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Prezenty zostaną przekazane rodzicom noworodków, które urodzą się w Miejskim Szpitalu Specjalistycznym im. Gabriela Narutowicza oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego.

W imieniu prezydenta, listy gratulacyjne, kosmetyki, zestawy pieluch i zabawki wręczy Andrzej Kulig – zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej który w Nowy Rok odwiedzi oba miejskie szpitale.

reklama

Pierwsze maluszki, które w nowym roku przyjdą na świat w miejskich szpitalach otrzymają także od miasta Krakowskie Wyprawki. Do obydwu miejskich szpitali specjalistycznych zostało już przekazanych po 10 kompletów z wyprawką.

reklama

Przypominamy, że wszyscy nowo narodzeni mieszkańcy naszego miasta mogą otrzymać Krakowską Wyprawkę, na którą składają się: list gratulacyjny od prezydenta, Informator Krakowskiej Rodziny, karta biblioteczna, a także książeczka, zabawka, kocyk, body oraz czapeczka. Od początku funkcjonowania projektu, czyli od stycznia 2018 roku, do maluszków trafiło 29 tysięcy wyprawek. W samym 2022 roku było to blisko 5 tysięcy wyprawek.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności