Chciał wylecieć do Dublina. Mężczyzna nie wsiadł do samolotu i został zatrzymany

Chciał wylecieć do Dublina. Mężczyzna nie wsiadł do samolotu i został zatrzymany

Funkcjonariusze Straży Granicznej na krakowskim lotnisku zatrzymali 34-letniego cudzoziemca, gdyż podczas kontroli okazał funkcjonariuszom podrobioną irlandzką kartę pobytu. Mężczyzna ma teraz sporo problemów.

Do zatrzymania doszło w ostatni poniedziałek. Obywatel Gruzji chciał wylecieć z Krakowa do Dublina, podczas kontroli okazał funkcjonariuszom podrobioną irlandzką kartę pobytu. Dokument był w całości podrobiony na wzór oryginalnego. W związku z tym cudzoziemcowi przedstawiono zarzuty usiłowania przekroczenia granicy przy pomocy podstępu, celem wprowadzenia funkcjonariusza Straży Granicznej w błąd oraz posłużenia się podrobionym na wzór oryginalnego dokumentem pobytowym. 

reklama

Ponadto, w związku z tym że obywatel Gruzji nie posiadał stosownych zezwoleń ani wiz, jego pobyt na terytorium RP był nielegalny. Zaszły więc okoliczności do wydania decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu.

reklama

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz dobrowolnie poddał się karze.

Wobec obywatela Gruzji orzeczono karę grzywny, przepadek dowodu rzeczowego w postaci podrobionej na wzór oryginalnej irlandzkiej karty pobytu oraz pokrycie całości  kosztów postępowania sądowego. Dodatkowo na poczet kary zajęto 500 euro.

Komendant Placówki SG w Krakowie-Balicach wydał decyzję w sprawie zobowiązania obywatela Gruzji do powrotu oraz orzekł o zakazie ponownego wjazdu mężczyzny na terytorium RP i innych państw obszaru Schengen przez okres 2 lat.

Sąd nakazał umieścić zatrzymanego w jednym ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców na 3 miesiące, gdzie mężczyzna został przetransportowany pod konwojem.

Źródło PSG.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności