500 dzieci z placówek odwiedziło Energylandię. Pojawiły się też znane gwiazdy!

500 dzieci z placówek odwiedziło Energylandię. Pojawiły się też znane gwiazdy!

Ponad 500 dzieci odwiedziło po raz pierwszy Park Rozrywki Energylandia zimą! Przeczytaj o radosnej akcji Bożonarodzeniowej Energylandii i fundacji One Day.

O tym, że Park Rozrywki Energylandia lubi pomagać i udziela się charytatywnie wiadomo nie od dziś. Choć działa w tym zakresie po cichu i nie chwali się tego typu akcjami publicznie, o ostatnim wydarzeniu zrobiło się głośno za przyczyną gwiazd, których serca okazały się równie wielkie i otwarte na chęć niesienia pomocy potrzebującym i postanowiły wesprzeć je na żywo. Modelka Karolina Pisarek, prezenterka i tancerka Ida Nowakowska Herndon, mistrz kuchni Mateusz Gessler, uznana fotograf Marta Wojtal, a także aktorzy Anita Jancia Prokopowicz i Andrzej Deskur pojawili się w Energylandii! Zobacz film relację (LINK TUTAJ) i czytaj dalej…

fot. AKPA

Mowa o akcji One Day Gwiazdka, dzięki której fundacja o tejże nazwie zapewniła dzieciom transport do Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze w miniony weekend. Niemal 500 wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych z całej Polski otrzymało od Energylandii bilety i poczęstunek! To jeden z piękniejszych prezentów, jakie mogły sobie wymarzyć dzieci. Na miejscu czekało na nich ponad 100 atrakcji, wśród których należy wymienić oczywiście roller coastery i karuzele, ale także typowo zimowo-świąteczne atrakcje, takie jak spotkania z Mikołajem, Jarmark Bożonarodzeniowy, warsztaty zdobienia pierników i tworzenia ozdób świątecznych, dwa potężne lodowiska z bezpłatną wypożyczalnią łyżew, dedykowane pokazy artystyczne w Teatrze Egipt, a także niepowtarzalny, największy w Polsce ogród świateł, który po zmroku rozświetla wraz z iluminacją urządzeń parkowych całą Energylandię. Warto dodać, że sezon Winter Kingdom i możliwość korzystania z wymienionych atrakcji potrwa do 8 stycznia 2023 roku zgodnie z kalendarzem dostępnym TUTAJ

Akcja rozpoczęła się hucznym openingiem z udziałem artystów i animatorów Energylandii, którzy rozgrzewali przybyłych wychowanków z domów dziecka i pieczy zastępczej. Już na dzień dobry powitały ich także przybyłe gwiazdy. Wydarzenie prowadzili Kris Kojder z Energylandii oraz Karolina Pisarek, która tuż po zejściu ze sceny powiedziała:

Jesteśmy właśnie w Energylandii, gdzie odbywa się ósmy finał akcji One Day. Zaprosiliśmy blisko 500 dzieciaków właśnie tutaj z 39 placówek, żeby się bawiły w przepięknej, magicznej krainie. Przyznaję się, że jestem tutaj pierwszy raz w życiu i jest super. – spointowała podekscytowana modelka.

Swoją radość wyraziła także Ida Nowakowska Herndon, znana prezenterka Pytania na Śniadanie:

Ja też jestem pierwszy raz i jestem pod wielkim wrażeniem tej energii, która wychodzi z serc dzieci. Są to i młodsze i starsze dzieci, które przyszły spędzić tutaj po prostu wspaniały czas i również wolontariusze fundacji One Day, którzy działają z wielkim sercem i jesteśmy pod wrażeniem!

Podsumowaniu akcji podjął się także Mateusz Gessler, który złapany po openingu przyznał:

Dzisiaj, specjalnie dla One Day-a jesteśmy dokładnie po wielkim otwarciu. 10:30 dzieci z domów dziecka z całej Polski wbiegły do Energylandii z takimi uśmiechami i takimi oczami, że aż im się błyszczały. Wszystkie te dzieci, które dzisiaj przyjechały do Energylandii, one przyjechały z całej Polski i nie ukrywam, że widać, że to jest prawdziwa frajda dla nich. A ja nie ukrywam, że to też jest dla nas frajda, bo jak widzisz, że robisz coś dobrego no to jest warto żyć.

fot. AKPA
fot. AKPA
fot. AKPA
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności