Zostaną wprowadzone zmiany na ul. Ciepłowniczej i Nowohuckiej

Uwaga kierowcy! Od środy, 23 listopada, w związku z kolejnym etapem robót, zostaną wprowadzone zmiany na ul. Ciepłowniczej i Nowohuckiej. Za prace odpowiada deweloper w ramach inwestycji niedrogowej.

W związku z robotami zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu:

  • na ul. Ciepłowniczej utrzymany ruch dwukierunkowy
  • brak możliwości wjazdu w ul. Skręconą (dojazd do posesji zostanie zachowany)
  • przejście dla pieszych wyznaczone po drugiej stronie jezdni
  • na ul. Nowohuckiej w nowej lokalizacji tymczasowy przystanek autobusowy.

Taka organizacja ruchu potrwa do 12 grudnia.


W ramach inwestycji niedrogowej, deweloper wybuduje nowy układ drogowy – będzie on składał się z trzech rond oraz skrzyżowań o wyniesionych powierzchniach. Pojawią się nowe chodniki, przejścia dla pieszych z dedykowanym oświetleniem oraz fragment drogi dla rowerów.

Nowa inwestycja wpłynie na poprawę przepustowości skrzyżowania Nowohucka – Ciepłownicza (pas do skrętu w prawo w ul. Ciepłowniczą oraz rozbudowa wlotu ul. Ciepłowniczej do trzech pasów ruchu). Zostanie wybudowany brakujący odcinek drogi dla rowerów (od mostu Nowohuckiego wraz z przejazdem przez wjazd do centrum handlowego oraz na drugą stronę tej ulicy i powiązaniem z okolicznym układem dróg rowerowych tym obecnym i planowanym). Ulica Centralna zyska połączenie z ulicą Ciepłowniczą, co umożliwi dojazd do tego obszaru z różnych stron.

Roboty potrwają do końca maja 2023 r.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności