Zamek Królewski na Wawelu zwiedzicie ZA DARMO!

Zamek Królewski na Wawelu zwiedzicie ZA DARMO!

Kolejny raz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów do zwiedzania rezydencji królewskich w ramach akcji „Darmowy listopad w rezydencjach królewskich”.

 Zamek Królewski na Wawelu jak zawsze włącza się w tę inicjatywę, umożliwiając bezpłatne zwiedzanie wystaw stałych w określonych godzinach oraz zapraszając na 100 bezpłatnych lekcji muzealnych.

W Zamku Królewskim na Wawelu w listopadzie 2022 roku od wtorku do niedzieli w godz. 13.00-17.00 będzie można zwiedzać bezpłatnie: Prywatne Apartamenty KrólewskieSkarbiec Koronny oraz Zbrojownię, a od 18 listopada dodatkowo Reprezentacyjne Komnaty Królewskie (w godz. 9.30-13.00 będą obowiązywać zwykłe ceny biletów na wystawy).

Bezpłatne bilety można będzie nabyć on-line przed dniem zwiedzania oraz w dniu zwiedzania w kasach biletowych w godz. 9.00-16.00, przy czym jedna osoba może pobrać maksymalnie 5 biletów. Grupy obowiązuje rezerwacja.

W ramach akcji udostępniona zostaje także pula 100 bezpłatnych lekcji muzealnych, prowadzonych przez wawelskich edukatorów. Razem z nimi grupy szkolne będą miały okazję przeżyć fascynujące przygody w kontakcie z wyjątkowymi dziełami sztuki i pamiątkami historycznymi z zamkowych zbiorów oraz niesamowitymi miejscami zlokalizowanymi na wzgórzu wawelskim. Każdy temat przeznaczony jest dla konkretnej grupy wiekowej i realizuje podstawę programową wybranych przedmiotów szkolnych.

Część lekcji zostanie zrealizowana dla grup polsko-ukraińskich oraz ukraińskich. Lekcje będą się odbywać w trzech formach: na wystawach, plenerowo oraz online. Obowiązuje kolejność zgłoszeń – telefonicznie: 12 422 16 97 lub mailowo: rezerwacja@wawelzamek.pl. Szczegółowy, bardzo bogaty program lekcji jest dostępny na stronie: https://wawel.krakow.pl/szkoly-i-nauczyciele.

Poza tym w listopadowe poniedziałki w godz. 9.30-13.00 otwarte będą bezpłatnie następujące wystawy stałe Zamku Królewskiego na Wawelu: Wawel ZaginionyWawel Odzyskany oraz Sztuka Wschodu. Namioty Tureckie.

Źródło Zamek Królewski na Wawelu

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności