Ten wokalista jeszcze w TAURON Arenie Kraków nie występował. Dziś ogłoszono nowy koncert!

Dziś ogłoszono nowy koncert, który zaplanowano w 2023 roku w TAURON Arenie Kraków. Już 13 lipca wystąpi Zucchero czyli Adelmo Fornaciari – włoski wokalista i twórca piosenek. 

Jego debiutancki album – „Un po’ di Zucchero” ukazał się w 1983 roku. Międzynarodową popularność przyniosła artyście czwarta płyta pod tytułem „Blue’s” z 1987 roku.

W styczniu 1990 roku wokalista wydał swój pierwszy anglojęzyczny album, zatytułowany „Zucchero”, który zawierał największe przeboje artysty. Jednym z jego największych sukcesów była płyta „Spirito DiVino”, wydana w maju 1995 roku. We Włoszech sprzedała się w ponad milionowym nakładzie, co dało jej tam status 11-krotnej platyny. Płyta pokryła się także platyną we Francji i Szwajcarii.

W trakcie swojej kariery Zucchero współpracował z wieloma artystami. Postanowił zebrać najlepsze duety na płycie pod tytułem „Zu & Co.”, wydanej w 2004 roku. Znalazły się tam między innymi piosenki: „Miserere” z wybitnymi śpiewakami Luciano Pavarottim i Andrea Bocellim, „Dune Mosse” z amerykańskim muzykiem jazzowym Milesem Davisem czy „Il Grande Baboomba” z niemieckim DJ-em Mousse T. Album jako jeden z nielicznych włoskich wydawnictw trafił na listę najpopularniejszych płyt w Stanach Zjednoczonych – Billboard 200.

Bilety: www.ticketmaster.pl/event/26635

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności