Prokuratura podała szczegóły tragedii na Olszy

Policja w Krakowie

Krakowska prokuratura podała szczegóły tragedii na Olszy, o której pisaliśmy kilka dni temu.

11 listopada 2022, po godzinie 1 w nocy doszło do słownej utarczki grupy czterech młodych obywateli Polski z dwoma obywatelami Mołdawii i Ukrainy, w trakcie której doszło do pobicia dwóch Polaków.

W pewnym momencie Mołdawianin posługując się nożem zranił jednego z mężczyzn w lewe ramię oraz ugodził nożem w klatkę piersiową drugiego pokrzywdzonego, czym spowodował u niego obrażenia ciała w postaci rany kłutej klatki piersiowej, w przestrzeni międzyżebrowej w następstwie czego doszło do wykrwawienia się pokrzywdzonego, a następnie do jego zgonu. Pokrzywdzeni zdołali zbiec z miejsca zdarzenia do znajdującego się w pobliżu ich miejsca zamieszkania, gdzie mimo prowadzonej akcji reanimacyjnej doszło do zgonu pokrzywdzonego mężczyzny w wieku 23 lat. Drugiego z pokrzywdzonych przewieziono do szpitala , gdzie udzielono mu pomocy lekarskiej, jego stan zdrowia jest dobry.

Na miejscu zdarzenia przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratora. W wyniku czynności podjętych na miejscu zdarzenia zatrzymano cztery osoby, ujawniono i zabezpieczono prawdopodobne narzędzie użyte w czasie zdarzenia. W wyniku czynności śledczych i operacyjnych funkcjonariusze ustalili okoliczności i przebieg zdarzenia, w tym sprawców pobicia.

Postawiono zarzuty

Sprawcom pobicia, 12 listopada 2022 roku, przedstawiono zarzut udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia w postaci noża i spowodowania śmierci jednego mężczyzny i obrażeń ciała drugiego pokrzywdzonego.

Jeden z podejrzanych przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia w większości zbieżne z ustaleniami śledztwa, drugi nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i zaprzeczył by w czasie zdarzenia użył noża. Wobec obu podejrzanych prokurator skierował wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, które zostały uwzględnione przez Sąd Rejonowy dla Krakowa Krowodrzy. 

Za zarzucane czyny grozi kara od 2 do 10 lat pozbawienia wolności.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności