Królewskie Mikołajki na Wawelu

Królewskie Mikołajki na Wawelu

Królewski Zamek na Wawelu zaprasza najmłodszych mieszkańców Krakowa do udziału w Królewskich Mikołajkach.

Takiego pomocnika święty Mikołaj jeszcze nie miał. W tym roku do rozdawania upominków zaprosił samego… króla Zygmunta Starego. Wawelski władca oczekuje na wszystkie dzieci w Reprezentacyjnych Komatach Królewskich i Strefie Mistrzów w dniach od 3 do 5 grudnia.

Król wraz ze swoim dworem przygotował na te dni moc atrakcji. Będą prezenty i to nie byle jakie. Pomocnik Mikołaja przygotował aż cztery rodzaje podarunków, każdy związany z wawelską historią. Będzie paczka królowej Marysieńki Sobieskiej, sympatycznego smoka wawelskiego, błazna nadwornego Stańczyka, no i oczywiście podarunek od samego króla Zygmunta Starego.

To co dokładnie znajduje się w paczkach owiane jest tajemnicą, której strzeże cały wawelski dwór. Każde dziecko otrzyma prezent, ale pod jednym warunkiem. Wykona królewską ozdobę świąteczną, którą później powiesi na swojej domowej choince albo postawi tuż obok pamiątkowego zdjęcia z tegorocznym pomocnikiem Mikołaja, królem Zygmuntem Starym.

Szczegóły:

Kiedy: 3–5 grudnia
Czas trwania: 10:00–16:00
Miejsce: 3–5 grudnia – Reprezentacyjne Komnaty Królewskie;
5 grudnia – Strefa Mistrzów (parter Zamku)
Koszt: udział bezpłatny, rezerwacja online poprzez formularze:
-sobota: https://wawel.krakow.pl/…/krolewskie-mikolajki-na…
-niedziela: https://wawel.krakow.pl/…/krolewskie-mikolajki-na…
-poniedziałek:https://wawel.krakow.pl/…/krolewskie-mikolajki-na…
Dla kogo: Rodziny z dziećmi w wieku 6–13 lat

Warsztaty w ramach Królewskich Mikołajek będą też prowadzone w języku ukraińskim,

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu Kraków Wspólnie – Integracja, który jest realizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków działanie jest finansowane. 

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności