ICE Kraków zmieni się w ogromny plac zabaw. Zaplanowano również darmowy koncert

ICE Kraków zmieni się w ogromny plac zabaw w naszym mieście. Przed nami kolejne wydarzenie Dzień Dobry ICE Kraków, na które organizatorzy zapraszają całe rodziny.

Młodych odkrywców z pewnością zainteresują warsztaty, które pozwolą na chwilę oderwać się od codzienności i przenieść w inne, fascynujące kultury dzięki prowadzącym z Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata. Dla tych, którzy fascynują się motoryzacją Fundacja Prodriver przygotowała program łączący pasję do motosportu i bezpiecznej jazdy. Dla tych, którzy marzą o karierze aktorskiej, Studio Teatru Muzyki i Tańca przyszykowało warsztaty łączące trzy dziedziny sztuki – teatr, taniec i muzykę.

Dzieci lubiące zajęcia plastyczne Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana zaprasza na warsztaty malowania czapek i toreb w specjalnie przygotowanej przestrzeni pasji, nauki, zabawy i odpoczynku. Dla tych kochających ruch polecamy Park Trampolin GOjump oraz Park Rozrywki GOkidz. ProfiLingua Kraków zaprasza na m.in. minizajęcia z języka angielskiego i grę planszową. Nie zapomnijcie też zajrzeć do strefy zabawy Kids in Kraków, na stoisko sklepu z zabawkami edukacyjnymi Alilo oraz do kąciku Czytaj z Albikiem, gdzie znajdziecie książki, gry i puzzle.

Główną atrakcją dnia będzie wyjątkowy koncert, przygotowany przez najmłodszych dla najmłodszych. Zapraszamy na godzinę 13.00 do sali S1, gdzie będzie można wysłuchać Krakowskiego Chóru Dziecięcego oraz obejrzeć występ Studia Teatru Muzyki i Tańca. Uwaga! By wziąć udział w koncercie, należy mieć darmową wejściówkę. Wejściówki dostępne będą od godz. 12.00, 10 listopada pod tym linkiem.

Firma Masters Catering przygotuje wszystkim poczęstunek. Na mniejszych i większych łasuchów czekać będzie także stoisko z lodami Good Lood.

Rozwijanie empatii oraz budowanie właściwych zachowań od najmłodszych lat to cele przyświecające wyjątkowym warsztatom, jakie oferują Centrum Nauki i Zmysłów WOMAI oraz Grupa Migawki. Doświadczymy dzięki nim rzeczywistości osób niewidomych, m.in. za pomocą gier sensorycznych, oraz poznamy świat osób głuchych i fascynujący język migowy. Przez zabawę możemy przeciwdziałać dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami.

W ICE Kraków będzie też obecna Fundacja Mam Marzenie, która przez cały listopad prowadzi zbiórkę nowych zabawek, puzzli, kredek, kolorowanek oraz wszelkich innych artykułów mogących umilić czas dzieciom, dla których szpital jest drugim domem. 25 listopada każdego roku, w Dzień Pluszowego Misia wolontariusze przekazują zebrane zabawki małym pacjentom.

Dzień Dobry ICE Kraków odbędzie się w niedzielę 20 listopada w godzinach 10.00-14.00. Wydarzenie jest darmowe, wstęp wolny. Wejściówki obowiązują wyłącznie na koncert – do pobrania od godz. 12.00, 10 listopada tutaj.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności