„Cichy zabójca” zaatakował w Małopolsce. Nie żyją dwie osoby

"Karetka"

Trwa sezon grzewczy, a wraz z nim wzrasta zagrożenie zatrucia czadem. Olkuscy policjanci apelują o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych i zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Czad – tlenek węgla to „cichy zabójca”, nie widać go, nie czuć, a nie wielka jego dawka może doprowadzić do poważnego zatrucia a nawet do śmierci.

reklama

W miniony weekend na terenie powiatu olkuskiego doszło do dwóch tragicznych zdarzeń. W skutek zaczadzenia śmierć poniosło dwoje nastolatków. Do pierwszego zdarzenia doszło 19 listopada br. około godziny 20 w Kosmolowie. Ratownicy zostali wezwani do 16-latki, która zatruła się czadem. Dziewczyna została przewieziona Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do krakowskiego szpitala, gdzie przebywała do ubiegłego wtorku. Niestety pomimo pomocy medycznej nie udało się jej uratować.

reklama

Do drugiego zdarzenia doszło tego samego dnia około godziny 23.30 na jednym z olkuskich osiedli. 17-latek najprawdopodobniej zatruł się tlenkiem węgla. Niestety pomimo reanimacji 17-latek zmarł.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności