40 policjantów z Krakowa brało udział w obławie

Wczoraj, przed godziną 15:00 na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie o rannym mężczyźnie znajdującym się przy Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Św. na Chełmie. Na miejscu policjanci zastali poszkodowanego  53-latka. Mężczyzna był przytomny, miał obrażenia m.in. na głowie i tułowiu. Został opatrzony przez ratowników, a następnie trafił do myślenickiego szpitala w ciężkim, zagrażającym życiu stanie.  

53-latek został zaatakowany chwilę wcześniej, gdy spacerował nieopodal. Napastnik zadał mu kilka ciosów nożem i zbiegł, a ranny przeszedł pod kościół, gdzie wezwano pogotowie i policję. 
Policjanci ustalili, że za atak może być odpowiedzialny 30-letni mieszkaniec Myślenic i rozpoczęli szeroko zakrojone działania poszukiwawcze. Na miejsce skierowano do udziału w obławie m.in. 40 mundurowych z Krakowa. Tymczasem na miejscu zdarzenia śledczy prowadzili oględziny, zabezpieczając wszelkie możliwe ślady.  
Tuż po godzinie 18 sprawca brutalnego ataku został zauważony przez myślenickiego dzielnicowego. Napastnik szedł poboczem ulicy. Był nietrzeźwy, miał ponad 3,5 promila. Został zatrzymany i przewieziony do myślenickiej komendy, a następnie osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych, skąd po wytrzeźwieniu zostanie doprowadzony na przesłuchanie do  Prokuratury Rejonowej w Myślenicach, która prowadzi śledztwo w tej sprawie.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności