Zaatakowali kobietę i wciągnęli ją do bagażnika. Później pojechali do lasu…

Zaatakowali kobietę i wciągnęli ją do bagażnika. Później pojechali do lasu…

Policjanci zatrzymali pięć osób w sprawie uprowadzenia i rozboju na mieszkance pow. krakowskiego, do którego doszło w sierpniu br.

reklama

W pierwszej połowie sierpnia w jednej z miejscowości powiatu krakowskiego doszło do pobicia i uprowadzenia młodej kobiety. Kobieta została zaatakowana przez dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy zadając jej uderzenia w głowę, wciągnęli do bagażnika zaparkowanego nieopodal samochodu osobowego.

reklama

Uwięziona została przewieziona do lasu. Agresorzy wyciągnęli tam swą ofiarę z pojazdu, zabrali jej torebkę ze smartfonem oraz pieniędzmi i dalej bili. Na szczęście w trakcie szarpaniny udało jej się oswobodzić i uciec do pobliskich zabudowań, skąd zawiadomiła o zdarzeniu policję. 

Sprawą zajęli się policjanci z Krakowa

Praca operacyjna i procesowa pozwoliła na zdemaskowanie nie tylko dwóch agresorów, ale także 3 innych osób biorących udział w przestępstwie. Jak się okazało, zlecenie porwania wydała 35-letnia mieszkanka Krakowa. Chciała w ten sposób zemścić się na pokrzywdzonej za domniemaną relację z  jej mężem. Wykonawcami uprowadzenia i pobicia był 23-latek z powiatu suskiego oraz 31-latek z Limanowszczyzny.  Do przestępstwa wykorzystali samochód, który wypożyczyła 20 – letnia przyjaciółka jednego z nich. Natomiast po dokonaniu przestępstwa,  zastraszaniem ofiary zajął się 33-letni krakowianin.

Podejrzana 35 letnia mieszkanka Krakowa wykonuje zawód adwokata.

Kilka dni temu małopolscy kryminalni przeprowadzili realizację, zatrzymując 5 osób zaangażowanych w sprawę. W czwartek (12 października) zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie na podstawie zebranego materiału dowodowego, zatrzymanym przedstawiono zarzuty. 35-latka odpowie za podżeganie do pobicia, rozboju , gróźb oraz zgwałcenia,  a dwóch napastników za uprowadzenie i napad. 20-latka usłyszała zarzut pomocnictwa w przestępstwie. Natomiast 33-latek jest podejrzany o kierowanie gróźb karalnych wobec pokrzywdzonej.

Na wniosek prokuratury, sąd tymczasowo aresztował na okres 3 miesięcy zleceniodawczynię oraz sprawców uprowadzenia i rozboju. Wobec pozostałych podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze. 

O sprawie została powiadomiona Okręgowa Rada Adwokacka w Krakowie, wobec faktu, iż podejrzana 35 letnia mieszkanka Krakowa wykonuje zawód adwokata.

Za pozbawienie wolności i rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności