Wpadł włamywacz, który okradł mieszkanie w Krakowie

Policjanci z Krakowa zatrzymali mężczyznę, który okradł w sierpniu mieszkanie na Grzegórzkach. Z lokalu skradziono wówczas m.in. laptop oraz dwa telefony komórkowe o łącznej wartości 3700 zł. Funkcjonariusze zajęli się sprawą i w toku dochodzenia jako sprawcę wytypowali 52-letniego mieszkańca Krakowa. Był on także osobą poszukiwaną do odbycia kary aresztu za wykroczenie.

27 września policjanci pojechali do mieszkania w rejonie Kurdwanowa, w którym mógł przebywać poszukiwany. Kiedy dotarli pod wskazany adres zastali tam i wylegitymowali 52-latka. Ponieważ mężczyźnie przysługiwała możliwość wpłacenia grzywny w celu uniknięcia aresztu zdecydował się na skorzystanie z tej opcji.

Na tym jednak nie zakończyły się jego perypetie w wymiarem sprawiedliwości. 

Kryminalni badając jego związek włamaniem w Grzegórzkach przeszukali mieszkanie 52-latka, gdzie znaleźli i zabezpieczyli dwa telefony komórkowe oraz laptop pochodzące z sierpniowej kradzieży. 52-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu przy ul. Lubicz w Krakowie. Mężczyzna usłyszał tam zarzut kradzieży z włamaniem, za co  grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności