We wtorek posypały się mandaty

We wtorek posypały się mandaty

Wczoraj, 25 października policja przeprowadziła akcję „Prędkość”. Działania ukierunkowane były na kierowców, którzy przekraczają dopuszczalną prędkość.

reklama

Funkcjonariusze zatrzymali blisko 100 kierujących, którzy nie dostosowali prędkości do obowiązujących przepisów. Na 72 osoby, które dopuściły się tych naruszeń, mundurowi nałożyli mandaty karne, największe w wysokości 1000 złotych za przekroczenie prędkości w granicach od 41 do 45 km/h, a wobec 3 osób skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Jeden z kierujących stracił też prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.

reklama

Pozostałe osoby, które minimalnie przekroczyły prędkość zostały przez policjantów pouczone. Podczas kontroli funkcjonariusze zatrzymali też nietrzeźwego kierującego, który nie zastosował się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, popełniając tym samym dwa przestępstwa, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei podczas kontroli pojazdów stróże prawa ujawnili nieprawidłowości stanu technicznego w 6 pojazdach, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Dodatkowo w tym dniu patrole ruchu drogowego zostały wezwane na miejsce 3 zdarzeń drogowych, zaistniałych na terenie powiatu krakowskiego.

Fot. Policja

Zobacz również:

Niebezpieczna sytuacja w autobusie linii nr 184. Apel MPK do kierowców

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności