Uwaga grzybiarze! Do tego lasu wprowadzono zakaz wstępu

Uwaga grzybiarze! Do tego lasu wprowadzono zakaz wstępu

Uwaga grzybiarze! Małopolska Policja razem z Nadleśnictwem Olkuskim ostrzega przed groźnym zapadliskiem w Kluczach. Wybierając się do olkuskich lasów, prosimy, abyście sprawdzali aktualne komunikaty i stosowali się do nich. Chodzi o wasze bezpieczeństwo!

reklama

Większość, z powstających od stycznia zapadlisk ma od 1 do 3 metrów głębokości. Stwierdzono tylko kilka na około 10 m głębokich. W każdej chwili powstać mogą kolejne zapadliska. Zwracajcie szczególną uwagę na koliste spękania gruntu oraz ściółki leśnej.

reklama

Jak informują funkcjonariusze nieopodal drogi powiatowej  791, po  prawej stronie, jadąc z Klucz w kierunku Hutek na terenie leśnym powstało kolejne zapadlisko.  W związku z zaistniałą sytuacją Wójt Gminy Klucze zarządził zebranie Gminnego Sztabu Kryzysowego. Na miejscu powstania zapadliska przeprowadzono wizje lokalną. Kopalnia ZGH Bolesław  skierowała na miejsce pracowników, którzy odgrodzili teren taśmami ostrzegawczymi i umieścili tablice informacyjne o zakazie wstępu. 

Nadleśnictwo z Olkusza zaktualizowało zarządzenie w sprawie wprowadzenia czasowego zakazu wstępu do lasu w związku ze zniszczeniem drzewostanu i degradacją runa leśnego spowodowaną wystąpieniem zapadliska.

Lista powierzchni oraz mapy terenów objętych zakazem wstępu dostępne są na stronie internetowej nadleśnictwa (https://bit.ly/3rxVvQw) oraz w aplikacji mobilnej dostępnej na Google Play (https://bit.ly/3UXsHhT) i App Store ( https://bit.ly/3RQ6eSb ).

Mapy poglądowe (PDF): https://bit.ly/3fDU0gV

Nieprzestrzeganie niniejszego prawa miejscowego jest wykroczeniem.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności