Takich pojemników na śmieci w Krakowie jeszcze nie było. Są częściowo pod ziemią!

Takich pojemników na śmieci w Krakowie jeszcze nie było. Są częściowo pod ziemią!

Takiego rozwiązania z odpadami w Krakowie jeszcze nie było. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Kozłówce” zamontowała śmietniki półpodziemne, które znajdują się przy ul. Spółdzielców 15,  Seweryna 4 i Na Kozłowce 4a.

reklama

Jest to rozwiązanie nie stosowane dotychczas przez żadną krakowską spółdzielnię mieszkaniową, choć obecne już w Katowicach, Tarnowie i innych polskich miastach. Tego rodzaju instalacje są od dawna obecne w krajach Europy południowej, ponieważ dzięki nim śmieci przechowane są w niższej temperaturze, co ogranicza nieprzyjemne zapachy. Nowe pojemniki na śmieci mają też większą objętość, dzięki czemu śmieci są lepiej sprasowane, co umożliwia ograniczenie częstotliwości ich wywożenia i zmniejsza koszty – informuje na swojej stronie Spółdzielnia Mieszkaniowa „Na Kozłówce”

reklama

Warto zaznaczyć, że altany śmietnikowe, w których dotychczas znajdowały się kontenery będą mogły zostać wykorzystane jako miejsce składowania odpadów wielkogabarytowych. Niektóre altany będą natomiast mogły zostać zburzone, co pozwoli stworzyć dodatkowe miejsca parkingowe dla samochodów.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności