Policjanci po pościgu złapali złodzieja samochodu

Policjanci po pościgu złapali złodzieja samochodu

Kilka dni temu, krakowscy policjanci przyjęli zgłoszenie dotyczące kradzieży samochodu marki Volkswagen Passat. Pojazd został skradziony z jednego z osiedlowych parkingów na terenie Podgórza. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia wytypowali potencjalnego sprawcę kradzieży.

reklama

Następnie policjanci pojechali do jednej z miejscowości powiatu brzeskiego, gdzie jak ustalili może przebywać złodziej. Kiedy mundurowi dotarli na miejsce zauważyli, że drogą powiatową przejeżdża…skradziony samochód za kierownicą, którego siedzi prawdopodobnie poszukiwany mężczyzna. Policjanci ruszyli za nim. Kiedy tylko kierowca Volkswagena zorientował się, że został „namierzony” i zaraz wpadnie w ręce mundurowych rozpoczął ucieczkę.

reklama

Kierowca bagatelizował wydawane przez policjantów sygnały dźwiękowe i świetlne wzywające go do zatrzymania, pędził ulicami, aż do momentu kiedy stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu. Tam przejęli go policjanci, którzy wylegitymowali uciekiniera, potwierdzili, że jest to poszukiwany przez nich mężczyzna, 43-latek został także poddany badaniu trzeźwości, które wykazało, że był nietrzeźwy. Następnie trafił on do Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, gdzie przyznał się do kradzieży samochodu. 

Na podstawie zgromadzonego materiału zatrzymanemu przedstawiono zarzuty. 43-latek odpowie m.in. za kradzież z włamaniem, zniszczenie mienia, ukrywanie dokumentu oraz prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu. Za powyższe przestępstwa mężczyzna może trafić „za kratki” nawet na 10 lat. Natomiast za prowadzeni pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu grozi mu poza karą więzienia zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Wobec podejrzanego Prokurator Rejonowy dla Krakowa Podgórza zostawał środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności