Policja przeprowadziła akcję „NURD”

Policja przeprowadziła akcję „NURD”

W środę, 19 października br. na terenie Małopolski prowadzone były ogólnopolskie działania „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Celem ich było przede wszystkim zwrócenie uwagi na zagrożenia związane z wykroczeniami kierujących wobec pieszych oraz rowerzystów jak również niewłaściwe zachowanie pieszych i kierujących jednośladami na drogach. W ciągu jednodniowych działań, ujawniono 1345 wykroczeń.

reklama

Najwięcej z nich, tj. 1053 dotyczyło nieprawidłowych zachowań kierujących pojazdami wobec pieszych, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych.

reklama

Podczas działań policjanci reagowali również na naruszenia prawa popełniane przez pieszych, których w sumie ujawniono 260. Najczęstsze wykroczenia pieszych to przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, przekraczanie jezdni przy nadawanym czerwonym świetle oraz niestosowanie się do obowiązku używania elementów odblaskowych. Ponadto policjanci ujawnili 32 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami mechanicznymi wobec rowerzystów.

Prowadzone działania mają na celu ograniczenie liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo na drodze.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności