Nowe tablice informacyjne pomogą kierowcom w Krakowie

Nowe tablice informacyjne pomogą kierowcom w Krakowie

Zarząd Dróg Miasta Krakowa poinformował, że podpisana została umowa na modernizację krakowskiego systemu informacji dla kierowców na kwotę ok. 16,6 mln zł. 

reklama

Jak czytamy na stronie ZDMK, systemy VMS z powodzeniem wykorzystywane są na autostradach, drogach ekspresowych oraz obszarach miejskich, gdzie w tzw. godzinach szczytu, duże natężenie ruchu powoduje spore zatory. Informacje wyświetlane na tablicach wskazują kierowcom alternatywne trasy. Dodatkowo pokazują warunki pogodowe, zmiany w organizacji ruchu – co wpływa na poprawę bezpieczeństwa osób podróżujących pojazdami.

reklama

W Krakowie funkcjonuje system VMS, jednak wymaga on modernizacji. Nowe tablice pozwolą na lepsze zarządzanie ruchem na drogach oraz płynniejszy przejazd pojazdów przez miasto. Będą m.in. informowały kierowców o czasach przejazdu na danych trasach (planowana jest integracja z istniejącym monitoringiem dróg), wskazywały trasy alternatywne czy liczbę miejsc na parkingach P+R.

Wybrana firma będzie miała za zadanie m.in.:

  • rozbudowę sieci światłowodowej,
  • dostarczenie nowych wyświetlaczy do tablic zmiennej treści, które pozwolą na wyświetlanie większej liczby informacji,
  • zmodernizowanie istniejącego systemu tablic.

W związku z modernizacją systemu informacji, zmieni się istniejący układ tablic VMS. Część z nich w obecnych lokalizacjach będzie wymieniona na nowe. Całkowicie nowe tablice pojawią się w nowych lokalizacjach, a część tablic zostanie zlikwidowana.

Firma na realizację zadania ma czas do jesieni 2023 roku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności