Kraków rozpoczął realizację I edycji programu „Mieszkanie za remont”

Kraków rozpoczął realizację I edycji programu „Mieszkanie za remont”

Urząd Miasta poinformował, że Kraków rozpoczął realizację I edycji programu „Mieszkanie za remont”, będącego nową formą wynajmu mieszkań komunalnych. W ostatnim czasie pierwsze osoby z tzw. listy remontowej dokonały wyboru dostępnych lokali. Kolejne osoby z listy będą mogły oglądać mieszkania od 2 do 9 listopada i do 10 listopada zgłosić chęć najmu.

reklama

„Mieszkanie za remont” to nowa forma wynajmu mieszkań komunalnych wprowadzona uchwałą Rady Miasta Krakowa z 13 kwietnia 2022 r. Po zweryfikowaniu złożonych do końca czerwca wniosków, zakwalifikowano do programu 50 osób.

reklama

W początkowym etapie zaproponowano 10 lokali pierwszym dwudziestu osobom z listy remontowej. Z możliwości złożenia oferty skorzystało 16 osób. Największym zainteresowaniem cieszył się lokal przy ul. Zakopiańskiej 99/19, na który ofertę złożyło 5 osób. Na 4 z wytypowanych lokali nie złożono żadnej oferty.

Wyniki pierwszej tury programu

W ramach rozpatrzenia złożonych ofert, wyłoniono sześciu przyszłych najemców, którzy wyremontują wybrane lokale w ciągu 12 miesięcy od zawarcia przedwstępnej umowy. Aktualne stawki czynszu w lokalach mieszczą się w przedziale od 11,95 zł/m² do 15,22 zł/m². Umowy najmu będą zawierane w najbliższym miesiącu.

Kolejne 10 lokali do wyboru

Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej został już opublikowany wykaz (tutaj) obejmujący kolejnych 10 lokali. Uprawnieni, tj. 20 osób z największą liczbą punktów, będą mogli oglądać lokale w dniach 2–9 listopada i do 10 listopada zgłosić chęć najmu. Zainteresowanie może dotyczyć maksymalnie 5 lokali z opublikowanego wykazu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności