Kierowca stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym

Krakowscy policjanci zatrzymali kierowcę, który stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Sytuacja miała miejsce rano, 2 października na krakowskim Pasterniku. Policjanci, którzy jechali na służbę zauważyli pojazd marki Skoda, który nie trzymał toru jazdy, jeździł tzw. zygzakiem oraz bez powodu hamował na środku jezdni.

Policjanci nabrali podejrzeń, że kierowca tego pojazdu może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze widząc, że kierowca stwarza zagrożenie w ruchu drogowym postanowili zainterweniować i zatrzymali kierowce, którym był 54-letni mieszkaniec Krakowa.

Gdy mundurowi otworzyli drzwi Skody, poczuli silną woń alkoholu, więc nie wahając się wyciągnęli kluczyki ze stacyjki pojazdu oraz wezwali na miejsce patrol ruchu drogowego, który przebadał mężczyznę na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 1,34 promila. 

54-latka czeka teraz sprawa w sądzie.  W Polsce obowiązuje zakaz prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. Za stan nietrzeźwości uznaje się, gdy zawartość alkoholu we krwi wynosi powyżej 0,5 promila (czyli 0,25 mg/l wydychanego powietrza). Za ten czyn sąd może orzec karę pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratę uprawnień do kierowania pojazdami – nawet na 15 lat.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności