Byli poszukiwani. Wpadli na krakowskim lotnisku

Byli poszukiwani. Wpadli na krakowskim lotnisku

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na krakowskim lotnisku trzy osoby, które były poszukiwane przez organy ścigania.

reklama

Pierwszą osobą był, 30-letni mężczyzna, który próbował odlecieć do Dublina, pomimo wystawienia za nim listu gończego celem odbycia kary 50 dni pozbawienia wolności w związku z przywłaszczeniem mienia. Do doprowadzenia mężczyzny do zakładu karnego ostatecznie jednak nie doszło, gdyż skorzystał on z możliwości zapłaty zastępczej kary grzywny w wysokości 1 000 zł. Po uiszczeniu należnej kwoty podróżny został zwolniony.

reklama

Późnym wieczorem, po przylocie z Londynu zatrzymana została 26-letnia Polka. Była poszukiwana postanowieniem Prokuratury celem przymusowego doprowadzenia do jednego z małopolskich urzędów skarbowych. Po zatrzymaniu kobietę przekazano funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Zabierzowie, którzy prowadzić będą dalsze czynności.

Ostatni z zatrzymanych 36-latek podróżujący z Liverpoolu, poszukiwany był celem ustalenia miejsca pobytu oraz zatrzymania i doprowadzenia do najbliższego aresztu śledczego lub zakładu karnego – na podstawie zarządzenia wydanego przez sąd rejonowy. Mężczyzna, który naruszył przepisy kodeksu wykroczeń dotyczące zapobiegania oraz zwalczania zakażeń i chorób zakaźnych, również skorzystał z możliwości zapłaty kary grzywny w wysokości 1 000 zł i tym samym uniknął 20 dni aresztu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności