Ataki na kontrolerów biletów w Krakowie

Ataki na kontrolerów biletów w Krakowie

W ostatnich dniach w Krakowie doszło do dwóch ataków na kontrolerów biletów. O pierwszym z nich poinformowała firma Rewizor, która odpowiedzialna jest za przeprowadzanie kontroli w krakowskiej komunikacji miejskiej. Jak czytamy w komunikacie, 15 października około godziny 15:00 w autobusie linii 337 pomiędzy przystankami Szpital Narutowicza i Nowy Kleparz doszło do niebezpiecznego zdarzenia, w którym ucierpiała kontrolerka biletów zatrudniona przez Spółkę Rewizor.

reklama

Pasażer u którego ujawniono przejazd bez ważnego biletu zbiegł z autobusu rzucając urządzeniem służącym do kontroli biletów w pracownicę, która doznała urazu głowy. Pracownicy została udzielona pomoc medyczna na SOR w Szpitalu Narutowicza. Na ten moment jest niezdolna do pracy. Zarząd Spółki Rewizor wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 złotych za wskazanie sprawcy.

reklama

Do drugiego ataku doszło dziś, 18 października w tramwaju linii numer 3. Przed godziną 12:00 pasażerka, która jechała bez ważnego biletu zaatakowała kontrolera. Jak podaje Gazeta Krakowska, kobieta kopała i gryzła pracownika, który sprawdzał bilety. Na miejsce zadysponowano policję. Kontrolerowi w szpitalu udzielono pierwszej pomocy.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności