Adam Mickiewicz będzie miał na Rynku kolejny pomnik

Adam Mickiewicz będzie miał na Rynku kolejny pomnik

Adam Mickiewicz będzie miał na Rynku kolejny pomnik! Po drugiej stronie Sukiennic, od ulicy Szewskiej, wzniesiony zostanie taki sam monument wieszcza, jaki od 124 lat stoi na Rynku od strony ulicy Siennej. Trzeba było uchwały Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o ustanowieniu roku 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego, aby poeta przestał być samotny i otrzymał brata bliźniaka. 

reklama

Wybudowanie „Adasia-bliźniaka” rozpoczyna akcję Teatru Groteska, która ma za zadanie pozycjonowanie w świadomości społecznej istnienie, rolę i miejsce Teatru, jako zjawiska. Hasłem wiodącym tej akcji jest zdanie:  ZWIĄZKI PARTNERSKIE Z TEATREM – POLECAM.

reklama

Jednocześnie odsłonięcie bliźniaczego pomnika Adama Mickiewicza na Rynku w Krakowie jest zapowiedzią odbywającej się w lutym 2023 roku w Krakowie 6. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy MATERIA PRIMA. Festiwal, organizowany przez Teatr Groteska, jest przeglądem najlepszych zespołów teatralnych i baletowych na świecie, popularyzuje największe gwiazdy tworzące teatr ponad barierami językowymi i prezentuje najsłynniejsze spektakle. Materią tego teatru są środki pozawerbalne takie jak: wysublimowana plastyka, rozbudowany ruch sceniczny, muzyka, które pozwalają na tworzenie sugestywnych, wieloznaczeniowych i przemawiających do każdego obrazów teatralnych.

Odsłonięcie drugiego pomnika Adama Mickiewicza, które odbędzie się w poniedziałek, 24.10.2022, o godz. 13, na Rynku Głównym w Krakowie, od strony Ratusza. 

Kopia pomnika Adama Mickiewicza została przygotowana w pracowni plastycznej Teatru Groteska i jest łudząco podobna do oryginału, prawie jego wielkości, gdyż stanowi 0,8 monumentu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności