35-lecie zespołu FARBEN LEHRE. Koncert już w piątek

Już w najbliższy piątek, 7 października w Krakowie wystąpi zespół FARBEN LEHRE. Koncert odbędzie się o godzinie 19:00 w Klubie Zaścianek.

35-lecie FARBEN LEHRE

Brawurowa i energetyczna formacja FARBEN LEHRE powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli składa się 14 płyt studyjnych, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K. Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku FARBEN LEHRE był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej PUNKY REGGAE live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową. 

Żywiołowe koncerty zawsze grane „na 100%”, to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od blisko dwudziestu lat zespół gra blisko sto koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami. W 2021 roku kapela świętowała swoje 35 urodziny i tej okazji na wiosnę ub. roku ukazały się takie wydawnictwa jak: CD „Pieśni XX wieku”, winyl+dvd „Akustycznie”, winyl+cd-split „Farben Lehre & Sexbomba” oraz cd „Friends for Friends – Songs of Farben Lehre”. Zatem kwartet z Mazowsza absolutnie nie zwalnia tempa, a wręcz przeciwnie! 

Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Najważniejsze utwory to „Achtung 2012”, „Ali-Baba”, „Anioły i demony”, „Dobranoc”, „Ferajna”, „Handel”, „Helikoptery”, „Egoiści” „Judasz”, „Kolory”, „Matura”, „Nierealne ogniska”, „Spodnie z GS-u”, „Stacja Wolność” czy „Terrorystan”.

FARBEN LEHRE (skład):

Wojtek Wojda – wokal, teksty

Konrad Wojda – gitara, wokal

Filip Grodzicki – gitara basowa

Gerard Klawe – perkusja

BILETY:

60 PLN (przedsprzedaż) 

70 PLN (dzień koncertu / płatność gotówką)

https://ticketclub.pl/koncerty/35-lecie-farben-lehre-zenek-4dziki-klub-zascianek-krakow-1999/

https://www.biletomat.pl/koncerty/35-lecie-farben-lehre-krakow-11935/

To nie jedyny koncert w tym dniu! Zagra również ZENEK KUPATASA.

ZENEK KUPATASA to muzorobol polskiej sceny niezależnej. Od 1997 roku czynnie tworzy, pisze piosenki i wydaje płyty na przekór wszystkim przeciwnościom. Mając 15 lat założył zespół Kabanos, któremu przewodził przez 21 lat. Obecnie, wydaje swoje piosenki pod własnym szyldem. Spuszczony z łańcucha konwenansów, praw i zasad rynku muzycznego nagrał w trzy lata siedem albumów. Jego najnowsza, ósma płyta „O!” popularnością przebiła wszystkie poprzednie płyty. Na koncertach nigdy nie wiadomo, co się wydarzy. Jego koncerty zawsze są otwarte na publikę, gdzie zaciera się granica między zespołem, a publicznością.

ZENEK KUPATASA (skład):

Zenek Kupatasa – wokal, gitara

Antoni Tomaszek – bas

Jurek Dostałsię-Halapenio-Butelka-Łapa – gitara

Pierre Luigi Pierogi – perkusja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności