W uroczystości na Wawelu wzięli udział m.in. Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński

Na Wawelu, odbyła się instalacja nowego proboszcza ks. Pawła Barana, której przewodniczył metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski – informuje Archidiecezja Krakowska.

W uroczystości na Wawelu wzięli udział kanonicy Krakowskiej Kapituły Katedralnej. Wśród gości byli także premier rządu RP Mateusz Morawiecki, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, wicemarszałek senatu oraz wojewoda małopolski.

Ks. dr Paweł Baran urodził się 17 czerwca 1983 r. w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął z rąk kard. Stanisława Dziwisza w 31 maja 2008 r. w katedrze na Wawelu. W 2017 r. ukończył studia specjalistyczne z teologii liturgii na Papieskim Uniwersytecie Świętego Krzyża w Rzymie. Był prefektem i wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie. Od 2017 r. był Ceremoniarzem Archidiecezji Krakowskiej. W 2021 r. Został powołany na członka Zarządu Krakowskiej Fundacji Centrum Informacji, Spotkań, Dialogu, Wychowania i Modlitwy w Oświęcimiu oraz dyrektora domu prowadzonego przez tę Fundację w Oświęcimiu. 1 września 2022 r. abp Marek Jędraszewski powołał go na urząd proboszcza parafii archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława w Krakowie-Wawelu.

Fot. Archidiecezja Krakowska

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności