Trasa przejazdu zabytkowych i współczesnych tramwajów

W niedzielę, 18 września, podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, ulicami Krakowa przejadą historyczne i współczesne tramwaje. 

Do pojazdów będzie można wsiąść na terenie zajezdni Nowa Huta przy ul. Ujastek 12 (wejście na teren zajezdni będzie możliwe już od godz. 10.00) oraz na dwóch przystankach na trasie parady „Rondo Mogilskie” i „Stradom”.

Organizatorzy zapraszają mieszkańców Krakowa oraz turystów. W paradzie wezmą udział wyjątkowe wagony, w tym te najstarsze z kolekcji MPK, jak popularna „Gracówka”, a także wagony z innych miast m.in. gdański tramwaj Ring czy warszawski wagon K. W paradzie pojadą także wagony typu N, które kilkadziesiąt lat temu woziły pracowników kombinatu do pracy. Ponadto Kraków będzie można podziwiać również z okien współczesnych tramwajów, które będą brały udział w paradzie.

Przejazd historycznymi tramwajami będzie bezpłatny – uczestnicy otrzymają pamiątkowe bilety, które będą rozdawane w dniu parady, w zajezdni w Nowej Hucie oraz na przystankach „Rondo Mogilskie” i „Stradom”.

Trasa przejazdu zabytkowych i współczesnych tramwajów będzie następująca:

  • Zajezdnia tramwajowa Nowa Huta (ul. Ujastek 12), al. Solidarności, pl. Centralny, al. Jana Pawła II, rondo Mogilskie, ul. Lubicz, ul. Westerplatte, ul. św. Gertrudy, ul. Stradomska, ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, rondo Matecznego, ul. Wadowicka, zajezdnia tramwajowa Podgórze (ul. J. Brożka 3).

Pojazdy wyjadą o godzinie 11.00.

Po przyjeździe na teren zajezdni Podgórze, na uczestników parady będzie czekało wiele atrakcji m.in.

  • przejazdy historycznymi tramwajami – wycieczki zostały zaplanowane co 10 minut z zajezdni Podgórze do Borku Fałęckiego
  • przejazdy na terenie zajezdni zabytkową taksówką i radiowozem
  • możliwość wejścia do kabiny tramwaju oraz gry i zabawy dla dzieci.

Wspólna zabawa została zaplanowana do godz. 15.00. Dla osób, które będą chciały wrócić do zajezdni w Nowej Hucie, będzie zorganizowany przejazd tramwajami, które będą się zatrzymywały na każdym przystanku.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności