Te atrakcje zobaczycie na Wawelu tylko do niedzieli. Lepiej się pospieszyć

Tylko do najbliższej niedzieli, 25 września turyści i mieszkańcy mogą zobaczyć atrakcje przygotowane przez HBO związane z serialem „Ród Smoka”.

Przypomnijmy, na tarasie Zamku Królewskiego na Wawelu, na fanów czeka wielki serialowy Żelazny Tron, na którym każdy może zasiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. To nie wszystko! Na Wawelu pojawiły się także ślady targaryenowych smoków – czaszka wielkiego Baleriona, a także smocze jaja.

Tron, na którym zasiadają dziedzice rodu smoka, ma ponad 2,8 metra wysokości, 3,4 metra głębokości i aż 3,8 metra szerokości. Siedząc na nim, można poczuć się, jak prawdziwy władca lub władczyni Westeros, a dzięki pamiątkowemu zdjęciu, to uczucie można do siebie przywoływać przed seansem każdego odcinka nadchodzącego serialu.

Gniazdo ze smoczymi jajami można zobaczyć w Smoczej Jamie, po której oprowadzać będą opiekunowie i treserzy targaryenowych smoków. W tej legendarnej jaskini znajdującej się w zachodnim zboczu Wawelu zobaczyć będzie można wylęgarnię oraz piec, gdzie podgrzewane są smocze jaja. Odważni śmiałkowie będą mogli także dotknąć smoczych łusek czy stanąć oko w oko ze smokami odpoczywającymi głęboko pod ziemią.

Ekspozycja dostępna jest w godzinach od 10:00 do 20:00.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności