Serialowy Żelazny Tron pojawił się na Wawelu. To nie wszystko [zdjęcia]

Fani serialu „Ród Smoka” mogą mieć powody do zadowolenia. Od dziś, do 25 września na tarasie Zamku Królewskiego na Wawelu, na fanów czeka wielki serialowy Żelazny Tron, na którym każdy będzie mógł zasiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

To nie wszystko! Na Wawelu pojawiły się także ślady targaryenowych smoków – czaszka wielkiego Baleriona, a także smocze jaja.

Tron, na którym zasiadają dziedzice rodu smoka, ma ponad 2,8 metra wysokości, 3,4 metra głębokości i aż 3,8 metra szerokości. Siedząc na nim, można poczuć się, jak prawdziwy władca lub władczyni Westeros, a dzięki pamiątkowemu zdjęciu, to uczucie można do siebie przywoływać przed seansem każdego odcinka nadchodzącego serialu.

Gniazdo ze smoczymi jajami będzie można zobaczyć w Smoczej Jamie, po której oprowadzać będą opiekunowie i treserzy targaryenowych smoków. W tej legendarnej jaskini znajdującej się w zachodnim zboczu Wawelu zobaczyć będzie można wylęgarnię oraz piec, gdzie podgrzewane są smocze jaja. Odważni śmiałkowie będą mogli także dotknąć smoczych łusek czy stanąć oko w oko ze smokami odpoczywającymi głęboko pod ziemią.

Ekspozycja otwarta jest dla fanów od 19 do 25 września. W poniedziałek od 12:00 do 20:00, od wtorku do niedzieli od 10:00 do 20:00.

Serial HBO Ród smoka powstał na podstawie książki George’a R.R. Martina Ogień i krew, która opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest Gra o tron. Od dzisiaj w serwisie HBO Max dostępny jest 5. odcinek serialu. Pierwszy sezon liczyć ich będzie 10.

HBO przygotowało jeszcze jedną atrakcję! Miłośnicy smoków mogą pobrać aplikację House of the Dragon: DracARys, która pozwala na samodzielne wyhodowanie własnego smoka z Westeros, od wyklucia się stworzenia z jaja, aż po dorosłego osobnika. Aplikacja przygotowana zarówno na system Android oraz iOS jest do bezpłatnego pobrania w Google Play oraz App Store.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności