Przy Zalewie Nowohuckim odbędzie się koncert plenerowy. Obowiązują bezpłatne wejściówki

W najbliższą niedzielę zapowiada się kolejne, świetne wydarzenie! 4 września, na scenie przy Zalewie Nowohuckim odbędzie się plenerowy koncert pt. „Nad pięknym, modrym… Zalewem”. 

Koncert „Nad pięknym, modrym… Zalewem” odbędzie się w niedzielę, 4 września, w godz. 16.00–18.00. Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do odebrania w Dziale Imprez i Promocji Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, os. Centrum 6A, tel. 573 792 966. Wejściówka nie jest równoznaczna z gwarancją miejsc siedzących. Organizator nie zapewnia miejsc siedzących dla wszystkich uczestników.

Podczas wrześniowego spotkania usłyszymy powstałą w Krakowie, w 1992 roku Orkiestrę Straussowską Obligato. Założycielem i kierownikiem artystycznym Orkiestry jest Jerzy Sobeńko, a tworzy ją grupa wybitnych muzyków, zafascynowanych fenomenem muzyki wiedeńskiej dziewiętnastego wieku oraz jej wpływem na muzykę europejską. Z tej fascynacji atmosferą cesarskiego Wiednia, powstał repertuar, w którym pierwszoplanową rolę odgrywają walce i polki, skomponowane przez członków rodziny Strauss. Na repertuar Orkiestry składają się także: walce, polki, miniatury, serenady, fokstroty, tanga, muzyka węgierska, bałkańska, polska, utwory z kręgu muzyki hiszpańskiej, włoskiej, utwory w amerykańskich rytmach – rumby i tanga. Ważną częścią repertuaru jest muzyka operetkowa, a także młodsza siostra operetki – musical. Obligato jest wykonawcą cieszących się popularnością koncertów z cyklu „Popołudnie ze Straussem”, organizowanych przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, które zostały uhonorowane medalem Ministerstwa Kultury i Sztuki w 1995 roku. Orkiestra koncertuje w całej Polsce, współpracuje z wieloma znakomitymi artystami, m.in. Krystyną Tyburowską, Wandą Polańską, Wiesławem Ochmanem, Janem Zakrzewskim i Janem Wilgą, Vadimem Brodskim.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności