Przestrzeń tego parku podzielona zostanie na różnobarwne ogrody

Przestrzeń tego parku podzielona zostanie na różnobarwne ogrody

Urząd Miasta Krakowa poinformował o rozpoczęciu kolejnego etapu prac w parku przy ul. Karmelickiej. 

reklama

Przestrzeń parku podzielona zostanie na różnobarwne ogrody, z których każdy zachwycał będzie różnorodnością nasadzeń zarówno zieleni niskiej jak i wysokiej.

reklama

W parku przy ul. Karmelickiej pojawi się m.in. niewielki sad z drzewami owocowymi, nawiązujący do historycznych sadów karmelitów i duża półokrągła przestrzeń w centrum parku, porośnięta trawą i kwiatami, nawiązująca do niegdysiejszego placu apelowego. Okalać go będzie z jednej strony łukowa aleja, z drugiej zaś strony pojawi się element wody w formie przypominającej strumyk, biegnący wzdłuż i przyległy do głównej alei spacerowej.

Od strony ul. Dolnych Młynów nasadzenia drzew stworzą miejsce o charakterze leśnym. Pomiędzy krzewami i kwiatami pojawią się niewielkie przestrzenie zapewniające odpoczynek i odrobinę ciszy, tak cenną w centrum miasta. Od strony północnej przewidziano dodatkową alejkę, która połączy ul. Kochanowskiego oraz Dolnych Młynów.

Wzdłuż głównej alei zaprojektowano również inny element wodny, opadający kaskadami do dwóch stawów w środkowej części „strumyka”. Ponadto przewidziano także zieleń wodną.

Zadanie jest realizowane w ramach projektu z budżetu obywatelskiego.

Prace, które będą realizowane do lipca 2023 r. będą kosztować 9,1 mln zł.

Fot. UMK/mat.prasowe

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności