Pracowita końcówka wakacji dla ratowników krakowskiego WOPR

Krakowskie WOPR poinformowało o ostatnich interwencjach w jakich brali udział ratownicy.

We wtorek 30.08 w porze wieczornej dyżurni ratownicy otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie stojącym za barierkami na Moście Piłsudskiego. W momencie zgłoszenia na rzece znajdowała się łódź patrolowa, która natychmiast udała się na miejsce zgłoszenia. Po dotarciu ratowników potwierdzono obecność mężczyzny, który na ich widok wszedł z powrotem na ścieżkę oddalając się z innymi osobami.

Wczoraj natomiast w godzinach przedpołudniowych otrzymano zgłoszenie o mężczyźnie który zniknął w rzece Wiśle za stopniem Dąbie. Po przybyciu zespołu ratowniczego, krótkich poszukiwaniach we współpracy ze strażakami, nieprzytomnego mężczyznę podjęto z wody. Z uwagi na czas od zgłoszenia przystąpiono do zaawansowanych czynności resuscytacyjnych. Z powodu braku możliwości dojazdu karetki, na miejsce zdarzenia zdecydowano o transporcie drogą wodną (3 km) w okolice Mostu Wandy. W trakcie płynięcia ratownicy cały czas prowadzili RKO. Mężczyznę, którego temperatura ciała wynosiła 28 stopni przekazano załodze Pogotowia Ratunkowego, która zdecydowała o transporcie poszkodowanego do szpitala.

Pomimo zakończenia wakacji WOPR apeluje o czujność nad wodą i zgłaszanie służbom wszelkich zdarzeń, które mogą powodować zagrożenie zdrowia i życia ludzkiego.

Dyżury całodobowe realizowane dzięki wsparciu finansowemu Małopolska

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności