Policja przeprowadziła dziś akcję [zdjęcia]

Dziś małopolska policja uczestniczyła w akcji pod nazwą ROADPOL SAFETY DAYS, której hasłem przewodnim jest „Żyj i ratuj życie”.Działania te realizowane były w ramach obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności we wszystkich krajach europejskich. 

ROADPOL SAFETY DAYS – to 24 godzinna akcja prowadzona przez policję ruchu drogowego państw członkowskich ROADPOL oraz podmiotów działających w obszarze bezpieczeństwa ruchu drogowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. W tym dniu na drogi województwa małopolskiego skierowana została optymalna ilość policjantów, którzy reagowali na wykroczenia i przestępstwa drogowe.

Policjanci na  przejściach dla pieszych prowadzili działania kontrolno – nadzorcze. Szczególna uwaga zwracana była na prędkość kierujących poruszających się w tym rejonie. Do działań włączony był dron, przy pomocy którego ujawniano wykroczenia polegające na nieprawidłowym wyprzedzaniu w rejonach przejść dla pieszych. Ponadto kierujący w ramach tzw. kaskadowego pomiaru prędkości na krótkim odcinku drogi parokrotnie byli poddawani kontroli prędkości.


W ramach  akcji ROADPOL SAFETY DAYS podjęte zostały różnego rodzaju przedsięwzięcia edukacyjno – profilaktyczne. Stworzona została ulotka „WZJA ZERO”, która przedstawiała kierującym założenia akcji. Podczas kontroli drogowej policjanci przestrzegali przed niebezpiecznymi zachowaniami na drodze oraz wręczali ulotki „WIZJA ZERO” zachęcające do promowania bezpieczeństwa na drogach. Podjęta została współpraca mediami, za pośrednictwem których na bieżąco relacjonowano przebieg działań.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności