Parada zabytkowych tramwajów przejedzie przez Kraków

Zabytkowy tramwaj

Przed nami kolejne świetne wydarzenie w Krakowie. W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ulicami Krakowa przejadą historyczne i współczesne tramwaje.

Historyczne tramwaje wyjadą w niedzielę 18 września o godzinie 11.00 z zajezdni tramwajowej w Nowej Hucie.

Parada tramwajów – trasa przejazdu:

Zajezdnia tramwajowa Nowa Huta (ul. Ujastek 12), al. Solidarności, pl. Centralny, al. Jana Pawła II, rondo Mogilskie, ul. Lubicz, ul. Westerplatte, ul. św. Gertrudy, ul. Stradomska, ul. Krakowska, ul. Kalwaryjska, rondo Matecznego, ul. Wadowicka, zajezdnia tramwajowa Podgórze (ul. J. Brożka 3).

Przejazd historycznymi tramwajami będzie bezpłatny – uczestnicy otrzymają pamiątkowe bilety, które będą rozdawane w dniu parady w zajezdni w Nowej Hucie oraz na przystankach Rondo Mogilskie i Stradom. Do pojazdów będzie można wsiąść na terenie zajezdni Nowa Huta przy ul. Ujastek 12 (wejście na teren zajezdni będzie możliwe już od 10.00) oraz na dwóch przystankach na trasie parady – Rondo Mogilskie i Stradom.

W paradzie wezmą udział wyjątkowe wagony w tym te najstarsze w kolekcji MPK SA, jak popularna „Gracówka”, a także wagony z innych miast jak gdański tramwaj Ring czy warszawski wagon K.

W paradzie pojadą także wagony typu N, które kilkadziesiąt lat temu woziły pracowników Kombinatu do pracy. Kraków będzie można podziwiać również z okien współczesnych tramwajów, które będą brały udział w paradzie.

  • Trasa przejazdu zabytkowych i współczesnych tramwajów

    W niedzielę, 18 września, podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, ulicam…
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności