Nowa linia tramwajowa w Krakowie. Ruszają konsultacje

Nowa linia tramwajowa w Krakowie. Ruszają konsultacje

Rozpoczęły się konsultacje społeczne dotyczące opracowania budowy nowej linii tramwajowej pomiędzy skrzyżowaniem ulic Wielickiej, Teligi, Kostaneckiego a osiedlem Rżąka wraz z pętlą tramwajową oraz parkingiem Park&Ride”.

reklama

Celem konsultacji z mieszkańcami jest wybór najkorzystniejszego dla mieszkańców przebiegu linii tramwajowej do osiedla Rżąka, a także umożliwienie im zgłoszenia uwag do przedstawianych rozwiązań koncepcyjnych.

reklama

Budowa linii tramwajowej do osiedla Rżąka ma umożliwić:

  • lepsze skomunikowanie południowych osiedli Krakowa: os. Rżąka, południowej części os. Nowy Bieżanów – zapewnienie mieszkańcom niezawodnego i szybkiego środka transportu,
  • poprawę obsługi Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego oraz Nowej Siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie,
  • zatrzymanie części ruchu wjazdowego do Krakowa od strony Wieliczki i autostrady A4 dzięki budowie parkingu P+R i umożliwieniu przesiadki na linie tramwajowe i autobusowe.

Formy prowadzenia konsultacji:

– Telefoniczne dyżury eksperckie:

  • termin I: 27 września 2022 r. od 10:00 do 11:00
  • termin II: 11 października 2022 r. od 15:30 do 17:00.

Pod numerami telefonów:

  • Sweco Polska Sp. z o.o.: +48 607 962 010
  • Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu Urzędu Miasta Krakowa: 12 616 99 71.

– Spotkanie z mieszkańcami: 6 października 2022 roku godz. 18.00 – Szkoła Podstawowa nr 157, ul. Rydygiera 20 (przedstawienie prezentacji wykonanej na podstawie rozwiązań koncepcyjnych zaproponowanych korytarzy drogowo-tramwajowych do osiedla Rżąka, dyskusja, na której zbierane będą stanowiska osób obecnych na spotkaniu).

Prowadzone przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu Urzędu Miasta Krakowa we współpracy z firmą Sweco Polska Sp. z o.o. oraz Wydziałem Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa konsultacje potrwają do 14 października 2022 r.

Więcej informacji na stronie poświęconej konsultacjom społeczny

Fot. Obywatelski Kraków

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności