Niecodzienna akcja policji w Krakowie

Policja w Krakowie

Podczas pełnienia służby policjanci spotykają się z niecodziennymi sytuacjami. Jedna z nich miała miejsce kilka dni temu na al. Andersa.

26 września br. sierż. sztab. Paweł Szych i asp. Piotr Midro z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie patrolowali ulice miasta, gdy na al. Andersa zatrzymał ich kierowca wiozący kobietę  w zaawansowanej ciąży.  Pasażerka twierdziła, że właśnie rozpoczęła się u niej akcja porodowa i pilnie potrzebuje pomocy medycznej. Policjanci zaczęli eskortować samochód do szpitala ale sytuacja miała miejsce przed godziną 17.00, w mieście panował tak  duży ruch, że pojazd poruszający się za radiowozem miał trudności w przebiciu się przez korki mimo policyjnego pilotażu.

Policjanci podjęli zatem decyzję o przetransportowaniu rodzącej radiowozem, na co uzyskali zgodę oficera dyżurnego. Kobieta została sprawnie i bezpiecznie przetransportowana do szpitala przy ul. Ujastek. Dzięki użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych radiowóz szybko pojawił się przed placówką medyczną, w której rodząca otrzymała fachową pomoc.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności