Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na spacer przyrodniczy

Spacer przyrodniczy

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na spacer przyrodniczy poświęcony bioróżnorodności obszaru Natura 2000 Łąki Nowohuckie. Osoby biorące udział będą mieli okazję dowiedzieć się więcej o siedliskach łąkowych i o tym, jakie korzyści przynoszą miastu.

reklama

Punktem wyjścia będzie poszukiwanie odpowiedzi na takie pytania jak: Co to są usługi ekosystemowe? Jakie zagrożenia czyhają na miejskie łąki? Czy mrówka wścieklica jest groźna? Gdzie zimuje motyl modraszek i dziwonia? Spacer towarzyszy wystawie „Domowroty. Włodzimierz Puchalski”, prezentowanej w Galerii Międzynarodowego Centrum Kultury do 6 listopada 2022 r.

reklama

Obowiązują zapisy na spacer przyrodniczy

Spacer przyrodniczy odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 września, o godz. 11.00. Wydarzenie jest bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona. Rezerwacji można dokonać pod adresem: warsztaty@mck.krakow.pl. Miejsce zbiórki zostanie podane przez organizatora w wiadomości zwrotnej na zapis.

Prowadzenie:

dr Joanna Kajzer-Bonk – pracuje w Zakładzie Ewolucji Bezkręgowców na Wydziale Biologii UJ. Bada między innymi wpływ działalności człowieka na różnorodność owadów i ptaków. Interesują ją ochrona przyrody oraz edukacja przyrodnicza. Uczestniczy w pracach Rady Klimatycznej UJ oraz krakowskiej Komisji Dialogu Obywatelskiego ds. Środowiska, która działa na rzecz poprawy stanu środowiska i zasobów naturalnych miasta Krakowa.

Fot. Dominik Juszczyk

Zobacz również:

Nie wypuszczajcie psów i kotów bez opieki. Apel!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności