Będą badać ruch w Krakowie. Sprawdzą zachowanie komunikacyjne mieszkańców

Kraków planuje przeprowadzenie badań ruchu w naszym mieście. W związku z tym został ogłoszony przetarg w sprawie przeprowadzenia „Kompleksowych badań ruchu w Krakowskim Obszarze Metropolitalnym 2022”. Jak czytamy na stronie urzędu, celem badań, które mogłyby zostać zrealizowane w listopadzie i na początku grudnia, jest poznanie aktualnych zachowań komunikacyjnych mieszkańców. Ostatni raz w Krakowie badania na tak szeroką skalę przeprowadzono w 2013 r.

Ogłoszone postępowanie przetargowe ma wyłonić wykonawcę, który przeprowadzi z mieszkańcami wywiady dotyczące realizowanych przez nich podróży, a także preferencji w zakresie rozwoju systemu transportowego.

Wizyta ankietera w gospodarstwie domowym

Badanie ankietowe polega na wizycie ankietera w gospodarstwie domowym i zebraniu informacji na temat podróży wykonanych w dniu poprzednim. Ponadto zgodnie z zakresem mieszkańcy zostaną także zapytani o swoje preferencje związane z dalszym kierunkiem rozwoju systemu transportowego Krakowa. Więcej informacji zostanie przekazanych po rozstrzygnięciu przetargu.

Łącznie w trakcie realizacji przedsięwzięcia przebadanych zostanie 10 tys. gospodarstw domowych, z czego 6 tys. w Krakowie, a pozostałe na terenie 35 gmin okalających miasto.

Dane pozyskane w trakcie ankietowania mieszkańców będą stanowić nieocenione źródło informacji dla miasta do planowania rozwoju i realizacji bieżących zadań związanych z zarządzaniem systemem transportowym miasta.

Za realizację badań odpowiedzialny jest Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu Urzędu Miasta Krakowa.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności