Akcja „Książka za worek śmieci”

Akcja „Książka za worek śmieci” ponownie odbędzie się w Krakowie. Już 17 września odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji społecznej „Książka za worek śmieci”. Na uczestników wydarzenia w Krakowie czeka 50 książek, a w całej Polsce – aż 1000. Akcji w naszym mieście towarzyszyć będzie zbiórka elektrośmieci.

Jak przyłączyć się do akcji w Krakowie

Aby wziąć udział w akcji „Książka za worek śmieci” w Krakowie i otrzymać książkę, należy zgłosić swój udział, wypełniając formularz rejestracyjny. Książki zarezerwowane będą dla 50 pierwszych osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, ale bez gwarancji otrzymania książki. Rejestracja ruszyła 22 sierpnia i potrwa do 15 września. Uczestnikami wydarzenia mogą być osoby dorosłe. Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich przeznaczono dodatkową pulę książek.

Dokładny opis akcji, regulamin i wszystkie informacje dla uczestników można znaleźć na Facebooku.

Gdzie zaplanowano sprzątanie w Krakowie

W Krakowie będziemy sprzątać okolice lotniska Rakowice – Czyżyny. Spotykamy się w sobotę, 17 września, o godz. 10.00, na terenie zielonym przy końcu ul. Życzkowskiego od strony lotniska. Dokładna lokalizacja punktu zbiórki uczestników akcji w Krakowie znajduje się tutaj.

W miejscu zbiórki, na uczestników wydarzenia będą czekać koordynatorzy. Oprócz książek, wręczą każdemu rękawice oraz worki, niezbędne do sprzątania w terenie.

Zbiórka elektoodpadów

Oprócz akcji sprzątania, w Krakowie odbędzie się zbiórka odpadów elektronicznych, elektrycznych i baterii.

– Elektrośmieci będziemy przyjmować od zarejestrowanych uczestników akcji oraz od wszystkich tych, którzy w miejsce zbiórki uczestników przyniosą zalegający w domach zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Będziemy zbierać zarówno zużyte baterie, zepsute klawiatury, telefony jak i odpady wielkogabarytowe, np. pralki czy nienadające się do naprawy lodówki. Dzięki współpracy z organizacją odzysku ASEKOL PL SA, wszystkie zebrane elektrośmieci trafią do recyklingu. Dla osób, które oddadzą elektrośmieci przygotowaliśmy upominek – praktyczny worek na plecy – mówi Anna Jaklewicz, organizatorka wydarzenia.

Akcja ogólnopolska

Poza Krakowem, swoje miasta sprzątać będą także mieszkańcy: Warszawy, Katowic, Łodzi, Wrocławia, Poznania, Gdańska, Szczecina, Bydgoszczy, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Opola, Rzeszowa, Gorzowa Wielkopolskiego i Kielc.

Pierwsze edycja akcji odbyła się w 2019 r. Jej organizatorką od początku jest Anna Jaklewicz, archeolożka, podróżniczka i edukatorka.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności