43-latek z Krakowa okradał plebanie

Policjanci zatrzymali 43-latka z Krakowa, który w ostatnich miesiącach okradał plebanie.

Policjanci z Wadowic na początku marca otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do plebanii w gminie Spytkowice. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że sprawca po uprzednim podważeniu zamka w drzwiach, przedostał się do wnętrza budynku i ukradł ponad 5800 złotych. Na podstawie przeprowadzonych na szeroką skalę czynności operacyjno-śledczych jak również uzyskanego monitoringu z wizerunkiem sprawcy, policjanci wytypowali osobę odpowiedzialną za popełnione przestępstwo. Ponadto funkcjonariusze ustalili, że sposób działania sprawcy był identyczny jak w przypadku innych podobnych zdarzeń, do których doszło w okresie od października ubiegłego roku do marca br. na terenie gmin: Spytkowice, Wadowice oraz Andrychów, a także województwa śląskiego.

Działał w warunkach recydywy

W toku prowadzonych czynności kryminalni z Wadowic wytypowali aż 7 podobnych zdarzeń. Sprawca włamał się do dwóch plebanii w województwie śląskim, skąd ukradł również pieniądze. Łączna wartość strat wyniosła ponad 17 tys. złotych. Dodatkowo czterokrotnie usiłował się włamać do innych plebanii, jednak swojego celu osiągnął, z  uwagi na to, iż został spłoszony. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego śledczy  przedstawili 43-letniemu mieszkańcowi Krakowa łącznie 7 zarzutów (w tym kradzieży z włamaniem oraz usiłowania kradzieży z włamaniem).

Kodeks karny za to przestępstwo  przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do 10 lat. W związku z tym, że sprawca działał w warunkach  recydywy grozi mu wyższy wymiar kary.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności