Zmieni się organizacja ruchu na ulicy Pachońskiego

Uwaga kierowcy! Od 13 sierpnia zmieni się organizacja ruchu na ulicy Pachońskiego, na odcinku od ul. Zielińskiej do skrzyżowania ul. Siewnej i Mackiewicza – informuje wykonawca nowej linii tramwajowej do Górki Narodowej. Kierowcy będą mieli do dyspozycji nową infrastrukturę. Z kolei od 16 sierpnia nieprzejezdna będzie ul. Mackiewicza. Zmienią się trasy autobusów kursujących po tej ulicy. Taka organizacja ruchu potrwa kilka tygodni.

W ramach tego etapu prac, od 13 sierpnia ruch dwukierunkowy zostanie dopuszczony na ul. Pachońskiego – na odcinku od Zielińskiej do skrzyżowania z ul. Siewną. Kierowcy będą więc mogli korzystać z nowo wybudowanej infrastruktury: jezdni i mostu nad Białuchą. Ruch pieszy będzie się odbywał zasadniczo po północnej stronie tego ciągu drogowego, a także po południowej w zakresie obsługi spółdzielni mieszkaniowej Prądnik Biały Wschód.

Ruch dwukierunkowy wraca także na ul. Siewną – na odcinku od skrzyżowania z ul. Mackiewicza w kierunku ul. Dożynkowej.

Z uwagi na roboty torowe, a więc budowę torowiska w kierunku Górki Narodowej na skrzyżowaniu ul. Siewnej, Pachońskiego i Mackiewicza, od wtorku, 16 sierpnia konieczne jest zamknięcie dla ruchu kołowego wlotu w ul. Mackiewicza. Możliwy będzie wjazd w ul. Mackiewicza od strony Opolskiej i dojazd do osiedli mieszkaniowych i sklepów położonych przed skrzyżowaniem z Pachońskiego. W ramach tras objazdowych, kierowcy będą mieli do dyspozycji otwartą w dwóch kierunkach ulicę Pachońskiego, a dojazd do ulicy Opolskiej i z powrotem poprowadzony będzie ulicami Pachońskiego i Wyki. Ruch pieszy w ul. Mackiewicza będzie poprowadzony po wschodniej stronie.

W ramach tymczasowej organizacji ruchu od 16 sierpnia wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Białoprądnickiej od ul. Pleszowskiej w kierunku ul. Górnickiego. Ma to związek z wytyczeniem tras zastępczych dla komunikacji autobusowej na czas zamknięcia wlotu ul. Mackiewicza. W kierunku północnym autobusy będą kursować ul. Białoprądnicką i ul. Górnickiego. Z kolei w przeciwnym kierunku – z północy na południe – komunikacja autobusowa będzie poprowadzona ul. Jabłonną, która czasowo stanie się dwukierunkowa dla KMK. Na czas tymczasowej organizacji ruchu na ul. Jabłonnej wprowadzony będzie zakaz zatrzymywania się i postoju.

Swoje trasy zmienią linie nr 137, 164, 169, 267, 287, 469 i 637.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności