W tym miejscu zmieni się organizacja ruchu

Uwaga kierowcy! Wykonawca odcinka drogi ekspresowej S7 Kraków – Widoma rozpoczyna kolejny etap budowy węzła Grębałów. W rejonie łącznicy ul. Kocmyrzowskiej i Łowińskiego wznoszone będą m.in. podpory planowanego wiaduktu. W związku z tym od 2 września zmieni się organizacja ruchu drogowego.

Funkcjonująca obecnie łącznica zostanie zamknięta, a ruch poprowadzony będzie 130-metrowym objazdem wyznaczonym po północnej stronie ul. Kocmyrzowskiej.

Autobusy komunikacji miejskiej jadące w kierunku zajezdni Nowa Huta, będą się zatrzymywały na przeniesionym przystanku „Wiadukty” 03, zlokalizowanym tymczasowo przy ul. Kocmyrzowskiej – tuż przed skrzyżowaniem z planowaną do zamknięcia łącznicą. Pasażerom przesiadającym się w tym miejscu między komunikacją tramwajową a autobusową zapewniona zostanie bezpieczna ścieżka dojścia.

Kolejna zmiana organizacji ruchu w tym rejonie planowana jest w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Węzeł Grębałów powstaje w ramach budowy 18,3-kilometrowego odcinka S7 Kraków – Widoma, która zgodnie z harmonogramem ma się zakończyć w 2024 roku. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak i Mosty Łódź.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności