Uruchomione zostaną nowe punkty obsługi Karty Krakowskiej

Od następnego poniedziałku, 5 września uruchomione zostaną w Krakowie dodatkowe punkty do obsługi Karty Krakowskiej.

W lokalizacjach przy ul. Stachowicza 18 oraz na os. Zgody 2 przyjmowane będą wnioski m.in. o wydanie, przedłużenie ważności czy zmianę nośnika Karty Krakowskiej.

Na stanowiskach przyjmowane będą stosowne wnioski oraz wydawane nośniki plastikowe. Jednak każdy, kto zechce skorzystać ze zniżki, mieszkańca i zakupić okresowe bilety komunikacji miejskiej, zrealizuje to w automatach biletowych w nowych punktach prowadzonych przez Krakowskie Centrum Świadczeń, w ich bezpośrednim sąsiedztwie oraz we wszystkich automatach biletowych i punktach sprzedaży biletów MPK SA w Krakowie.

Bez zmian pozostaje obsługa interesantów w punktach sprzedaży biletów MPK SA w Krakowie w sprawach związanych z programem Karty Krakowskiej. Infolinia Karty Krakowskiej czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 12 254 14 00 lub pod adresem e-mail: kontakt@kk.krakow.pl.

Wnioski o status Karty Krakowskiej można składać również w formie elektronicznej poprzez stronę internetową kk.krakow.pl.

Karta Krakowska jest elementem polityki promocyjnej i społecznej miasta, mającym na celu jego rozwój, zwiększenie dostępności do komunikacji miejskiej i dóbr kultury, jak również zwiększenie dochodów miasta z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych.

O status Karty Krakowskiej mogą ubiegać się osoby zameldowane na pobyt stały w Krakowie lub płacące podatki w naszym mieście. Użytkownicy oprócz zniżek w komunikacji miejskiej korzystają z bogatej oferty ulg i rabatów w miejskich instytucjach, a także w firmach komercyjnych.

Partnerzy z obszaru komercyjnego przyznają zniżki, rabaty i ulgi w następujących kategoriach:

  • Kultura i rozrywka
  • Sport i rekreacja
  • Wychowanie i oświata
  • Zdrowie
  • Gastronomia i sklepy
  • Usługi
  • Komunikacja miejska.

Lista partnerów i miejsc, w których honorowana jest Karta Krakowska, zamieszczona jest na stronie internetowej kk.krakow.pl.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności