Ten mężczyzna usłyszał łącznie 12 zarzutów. Grozi mu do 15 lat więzienia

Kryminalni wielickiej komendy, prowadzili dochodzenie  w związku z kradzieżą torebki wraz z dokumentami, kartami płatniczymi oraz złotym zegarkiem. Do zdarzenia doszło w nocy z 29 na 30 czerwca. Jak się później okazało, sprawca dziewięciokrotnie posłużył się skradzionymi kartami płatniczymi na terenie Krakowa dokonując transakcji sklepowych.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy a także działania operacyjne kryminalnych pozwoliły na wytypowanie sprawcy oraz ustalenie jego dokładnego wizerunku. Z akt postępowania wynikało, iż ten sam mężczyzna jest odpowiedzialny za kradzież roweru na terenie Wieliczki o wartości około 1500 zł.
25 lipca około godziny 20:30, patrol kryminalnych zauważył mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego złodzieja.  Funkcjonariusze natychmiast podjęli czynności a ich spostrzeżenia okazały się trafne.

Sprawca został zatrzymany. 60-letniemu mężczyźnie postawiono łącznie 12 zarzutów. Dziewięć z nich dotyczyło kradzieży z włamaniem, 2 kradzieży oraz jeden posługiwania się dokumentem innej osoby. Zatrzymanemu grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności, bowiem wszystkich tych przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności