Przy CH Bonarka pojawi się wieża do skoków z wysokości na wielką dmuchaną poduchę

"Galeria Bonarka"

Aktualizacja:
Z przyczyn od nas niezależnych (kwestie techniczne), zaplanowana na dziś start atrakcji „Buch na poduchę” w ramach Bonarka Skim&Summer nie odbędzie się. Wieża do skoków będzie dostępna w czwartek i piątek tj. 18-19 sierpnia br. w godzinach od 10 – 21.

W środę, 17 sierpnia przed krakowską Bonarką stanie wieża do skoków z wysokości na wielką dmuchaną poduchę. To zapowiedź atrakcji i aktywności w ramach Bonarka Skim&Summer vol.2.

Efektowny ślizg na desce, pełne adrenaliny skoki na poduchę, muzyczno-taneczny happening z elementami flash mob, warsztaty sportowe i zdrowotne, zajęcia jogi, wiele nagród i rabatów, a na koniec zmagania profesjonalistów o tytuł Mistrza Europy w skimboardingu. Takie atrakcje czekają na osoby, które w dniach od 17 do 28 sierpnia odwiedzą Centrum Handlowe Bonarka w Krakowie i wezmą udział w cyklu imprez pod nazwą Bonarka Skim & Summer vol. 2.

Skimboarding to sport wodny polegający na ślizgu na desce po fali lub płytkiej warstwie wody. Pierwsze znane przypadki skimboardingu datuje się na lata 20. XX wieku w Laguna Beach w Kalifornii, gdzie sport ten mieli zapoczątkować miejscowi ratownicy ślizgający się na mieliznach przy użyciu sklejek pochodzących często z okolicznych zabudowań. Zabawy ratowników tak bardzo przypadły do gustu bywalcom Laguna Beach, że od tego czasu sport rozprzestrzenił się po całym świecie. W Polsce skimboarding pojawił się w 2003 rokui z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę pasjonatów. Choć kojarzony jest z morskim wybrzeżem, to od minionego roku na stałe wpisał się w program wydarzeń Centrum Handlowego Bonarka w Krakowie. To właśnie tu odbędzie się Europejski Finał zmagań o Puchar Europy w Skimboardingu – największego cyklu imprez skimboardingowych w Europie i na Świecie.

Skoki na wielką dmuchaną poduchę

– Rozpoczynamy od skoków z wysokości na wielką dmuchaną poduchę. Od 17 do 19 sierpnia czekamy na wszystkich śmiałków, którzy chcą poczuć przypływ adrenaliny i endorfin, miękko lądując na ogromnej dmuchanej poduszce o wymiarach 10x10m. Skoczyć można z jednej z dwóch wysokości 4 i 8 metrów – mówi Katarzyna Kasprzak, Marketing Manager Centrum Handlowego Bonarka.

W kolejnych dniach ruszą warsztaty skimboardingowe, zajęcia jogi na deskach skimboardingowych, lemoniadowe warsztaty i treningi fitness. 20 sierpnia odbędzie się wielki ambient taneczny „Surfuj z nami!”. Przed Bonarką powstanie 25-metrowy tor do skimboardingu, na którym pod okiem profesjonalnych instruktorów każdy będzie mógł bezpłatnie spróbować swoich sił i wykonać pierwsze ślizgi. Warsztaty odbywać się będą w grupach o różnym poziomie zaawansowania i będzie mógł wziąć w nich udział każdy, bez względu na wiek. Nie trzeba się wcześniej rejestrować, można się zapisać na miejscu.

Nowość w programie: joga na desce

Wśród tegorocznych nowości są zajęcia jogi na desce. To propozycja gimnastycznych warsztatów bez ograniczeń wiekowych. Zajęcia odbywać się będą od 20 do 25 sierpnia. Jogę poprowadzi IKA DAC instruktorka tworząca unikalne programy Yoga Board dla osób pragnących poprawić kondycję fizyczną i odzyskać balans. By skorzystać z bezpłatnych zajęć wystarczy się zapisać na wybrane zajęcia. Można to zrobić na trzy sposoby: osobiście, mailem lub poprzez formularz.

Europejski Finał zmagań o Puchar Europy w Skimboardingu

Podsumowaniem 12 dni atrakcji w ramach Bonarka Skim & Summer vol. 2, będzie zaplanowany na 28 sierpnia, Europejski Finał zmagań o Puchar Europy w Skimboardingu – największego cyklu imprez skimboardingowych w Europie i na świecie. Wzorem ubiegłego roku będzie to też okazja do spróbowania własnych sił w kategorii „Amator”, do której będzie mógł się zapisać każdy chętny. Wystarczy zapisać się na: euroskimcup.com/

– W tym roku organizatorzy zawodów przygotowali siedem przystanków eliminacyjnych Europejskiego Pucharu. W klasyfikacji generalnej liczą się punkty zdobyte w pięciu najlepszych przystankach. Zmagania w Krakowie są częścią zawodów i jednocześnie finałem Europejskiego Pucharu Skimboardowego. To powoduje, że zawodnicy będę celować właśnie w ten ostatni przystanek. Wśród już potwierdzonych zawodników można wymienić Semjona Szillata – broniącego tytułu dwukrotnego mistrza europy, Lydie Blanke – niepokonaną mistrzynie europy oraz całą czołówkę obecnego rankingu pucharu europy, w tym Oliwiera Łukaszczyka – zeszłorocznego mistrza europy U16, a obecnie prowadzącego w rankingu Pro Men, Tomka Adamskiego – obecnie 3 w rankingu Pro Men, a także Agatę Kotlengę oraz Agatę Oporę, które rywalizują z Lydią o pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet. Ciekawie zapowiada się też walka w rankingu U16, gdzie o zwycięstwo rywalizują Kuba Czembor, Jan Szczuraszek oraz Julian Kulczyk.  – mówi Adam Chrabąszcz z Seventyone, współorganizator wydarzenia.

W tym roku Centrum Handlowe Bonarka będzie ostatnim przystankiem Pucharu Europy. Rywalizacja w pucharze daje zawodnikom szansę wywalczenia punktów w rankingu i zdobycia tytułu Mistrza Europy. Ranga imprezy powoduje, że spodziewany jest udział najlepszych zawodników w różnych kategoriach z Polski i zagranicy.

– Impreza skierowana jest nie tylko do entuzjastów sportów wodnych, ale do wszystkich aktywnych i chętnych do skorzystania z otwartych warsztatów mieszkańców Krakowa i okolic, bez względu na wiek – zachęca do udziału w wydarzeniu Katarzyna Kasprzak z Centrum Handlowego Bonarka. – To już drugie wydarzenie tej rangi organizowane przez Bonarkę i ekspertów skimboardingu z zespołu Seventyone. Sportowe zakończenie lata wspierają również nasze sklepy, które tak jak w ubiegłym roku przygotowały nagrody dla uczestników warsztatów i finalistów mistrzostw.  Ubiegłoroczna jego edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Krakowa i zawodników. Liczymy, że w tym roku z uwagi na rangę zawodów oraz dodatkowe atrakcje takie jak skoki na poduchę czy jogę na desce, ta liczba wzrośnie – dodaje.

Organizatorzy wydarzenia: CH Bonarka w Krakowie, Seventyone. Program wydarzenia dostępny jest na stronie imprezy: www.bonarkacitycenter.pl/skimandsummer. Video z zaproszeniem do wspólnej zabawy można już dziś obejrzeć na kanale YouTube Bonarki.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności