Przed nami smoczy piknik w parku Lotników Polskich

Przed nami smoczy piknik w parku Lotników Polskich

Przed nami kolejny piknik w Krakowie. W piątek, 19 sierpnia, odwiedź smoczy skwer w parku Lotników Polskich i weź udział w smoczych urodzinach w zieleni! Piknikowanie rozpocznie się o godz. 16.00. Na gości będzie czekał urodzinowy poczęstunek i moc atrakcji: malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy ruchowe (siatkówka, badminton), gry wielkoformatowe (Twister, kręgle). Mali poszukiwacze przygód będą mieli też okazję spróbować swoich sił w grach terenowych.

Uczestnicy gry „W smoczym klimacie” – pięcioosobowe drużyny dzieci w wieku od lat sześciu (w przypadku młodszych – z opiekunem) – podążą śladem smoka wawelskiego, który podzieli się wiedzą na temat klimatu. Dzieci, korzystając z mapy, zmierzą się z pięcioma smoczymi zadaniami. Drużyna, która je rozwiąże, zdobędzie pięć cyfr składających się na szyfr, niezbędny, by otworzyć smoczy sejf. W środku na małych graczy będą czekać smocze upominki. Tekst gry przygotowany został w wersji polskiej i ukraińskiej, a zabawa nawiązuje do miejskiej kampanii „Kraków w dobrym klimacie”.

Druga gra terenowa „Śladami smoka przyrodnika” czerpie inspirację ze skweru i atrakcji, które tam się znajdują. Uczestnicy poznają lepiej świat przyrody i rozwiążą ciekawe zagadki, podążając tropem smoka, który zamieszkał na jednym z placów zabaw w parku Lotników Polskich.

Organizatorzy zapraszają od 16:00 do 18:00

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności