MROZU, Sobel, KARAŚ/ROGUCKI, Kwiat Jabłoni i Mery Spolsky – trwają Letnie Brzmienia

Zapraszamy na Parkową i Forty Kleparz w Krakowie na cykl plenerowych koncertów Letnie Brzmienia. W sierpniu, na świeżym powietrzu zagrają MROZU, KARAŚ/ROGUCKI, Sobel, MROZU i Kwiat Jabłoni i Mery Spolsky. Bilety od 79 złotych oraz karnety w cenie 279 złotych są dostępne na www.letniebrzmienia.pl.

Letnie Brzmienia to ogólnopolska trasa koncertowa topowych polskich artystek i artystów.Sierpniowa scena Letnich Brzmień należeć będzie do MROZA (19.08), który zabierze publiczność w świat porywającego pop-soulu. Nie zabraknie także znakomitych duetów, jak wszechstronnych muzyków z KARAŚ/ROGUCKI (21.08), eklektycznej mieszanki popu, rapu, hip-hopu i trapu w wykonaniu Sobla (24.08), słynącej z energetycznych koncertów i intrygujących stylizacji Mery Spolsky (25.08) czy pop-folkowego Kwiatu Jabłoni (25.08).

W najbliższy piątek, 19 sierpnia na Parkowej wystąpi muzyk, autor tekstów, kompozytor, producent – MROZU – artysta pełnowymiarowy. Przysłuchując się jego utworom trudno nie odnieść wrażenia, że za cel postawił sobie pisać utwory, które podnoszą jego słuchaczy na duchu. Radość, energia, optymizm i dystans – to odczucia nieodłącznie towarzyszące produkcjom tego twórcy. Mrozu ma na koncie pięć albumów studyjnych, szósty – „Złote Bloki” – ukazał się kilka dni temu. To na tym krążku znajdują się, liczony w milionach wyświetleń singiel „Złoto”, czy luzacki, równie porywający „Galacticos”.  

W niedzielę 21 sierpnia na dziedzińcu Fortów Kleparz zagrają KARAŚ/ROGUCKI, czyli wspólny projekt Piotra Roguckiego i Kubę Karasia ogłoszony po zawieszeniu działalności zespołów Coma i The Dumplings. W 2020 r. wydali pierwszy album, „Ostatni Bastion Romantyzmu”, z którego pochodzą single „Bolesne strzały w serce” i „Kilka westchnień”. Na 2022 r. zaplanowali premierę drugiego albumu, który zwiastują single „Bezpieczny lot” nagrany z Julią Wieniawą, „Jutro Spróbujemy Jeszcze Raz” i „Zapasowy Tlen”. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcję, Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj – jak sami przyznają – dopieszczają muzykę.

24 sierpnia na Parkowej zagra Sobel – artysta, kompozytor, tekściarz. Najszybciej rozwijająca się kariera w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Swoją popularność Sobel zyskał po wydaniu singla „Impreza”, który zdobył niemalże 100 milionów wyświetleń na YouTube i status diamentowej płyty. Takie samo wyróżnienie spotkało single „Wyglądasz tak pięknie” oraz „Każdego dnia”. W czerwcu 2020 roku Sobel wydał EP-kę „Kontrast” będącą zwiastunem debiutanckiej płyty. Pierwszy pełnoprawny album Szymona „Pułapka na motyle” ujrzał światło dzienne w kwietniu 2021 roku i od razu znalazł się na 6. miejscu TOP 10 globalnego zestawienia premier na Spotify. Sobel współpracował z artystami takimi jak Magiera, Deemz, OKI, Michał Szczygieł, Czarny HIFI czy Young Igi.

Obok Mery Spolsky i jej twórczości trudno przejść obojętnie. Sama pisze teksty, zamienia je w piosenki i prowokuje… głównie do myślenia. Jej słowa są szczere i odważne, ubrane w mocne elektroniczne bity i wyraziste melodie. Na swoim koncie ma już dwa albumy „Miło Było Pana Poznać” i „Dekalog Spolsky”, w zeszłym roku wydała też książkę „Jestem Marysia i chyba się zabiję dzisiaj”. Część rozdziałów została zaaranżowana na utwory muzyczne przez Mery Spolsky i producenta No Echoes i są dostępne w serwisach streamingowych. Artystka słynie z bardzo energetycznych koncertów, wyrazistego charakteru i intrygujących stylizacji. Występuje na najważniejszych polskich scenach i festiwalach. Towarzyszą jej „krzyż spolsky”, który niesie pomoc zagubionym sercom, czarno-białe paski i oczywiście najwierniejsi fani, czyli – Ludzie Spolsky. Koncert artystki 25 sierpnia o godz. 18:00 na Parkowej. 

Kwiat Jabłoni to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia. Kasia i Jacek Sienkiewiczowie mają na koncie dwa świetnie przyjęte albumy. „Niemożliwe” z 2019 r. bardzo szybko osiągnęło status podwójnej platyny, natomiast najnowsze dzieło „Mogło być nic” z 2021 r. zadebiutowało na pierwszym miejscu oficjalnej listy sprzedaży i po czterech miesiącach również pokryło się platyną. Oryginalne brzmienie, milionowe wyświetlenia teledysków oraz wyprzedane trasy koncertowe stały się ich znakiem rozpoznawczym.  Zespół może się poszczycić licznymi współpracami m.in. z T. Love, Ralphem Kamińskim, Julią Pietruchą czy Miuoshem. Ostatnie nagranie to współpraca z sanah. Utwór „Szary Świat” znalazł się na najnowszym albumie artystki. Najnowsza płyta „Wolne serca” została nagrana z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Harmonogram koncertów:

19.08, godz. 20:00 – MROZU
21.08, godz. 18:00 – KARAŚ/ROGUCKI / na Dziedzińcu Fortów Kleparz
24.08, godz. 20:00 – Sobel
25.08, godz. 18:00 – Mery Spolsky
25.08, godz. 20:00 – Kwiat Jabłoni

Bilety od 79 złotych karnety w cenie 279 złotych są dostępne na www.letniebrzmienia.pl.Dokładny harmonogram koncertów znajduje się również na www.goodtaste.pl oraz Facebooku. Daty i godziny koncertów oraz ceny biletów różnią się w zależności od wydarzenia. Wszystkie informacje należy sprawdzać na bieżąco w kanałach Organizatora oraz śledzić powiadomienia mailowe ze strony bileterii. Regulamin Imprezy jest dostępny na: www.goodtaste.pl/regulamin oraz www.letniebrzmienia.pl.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności