Ktoś wyrzucił psa do kontenera na odpady

Ktoś wyrzucił psa do kontenera na odpady

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie poinformowało na swoim fanpage, że poszukiwany jest sprawca, który wyrzucił psa do kontenera na odpady.

Jak czytamy w komunikacie, wczorajszego wieczora, osoby spacerujące po ul. Akacjowej po godzinie 19.00 usłyszały skomlenie, szczekanie. Okazało się, że ktoś wrzucił psa do kontenera na odpady na terenie Liceum Zakonu Pijarów (teren jest otwarty)

Dziękujemy za reakcję osobom zgłaszającym ! Jeśli ktokolwiek widział kogoś z tym psiakiem wcześniej w okolicy lub rozpoznaje psinkę prosimy o kontakt !!! Suczka, młoda czarna z białymi znaczeniami na mostku (mała krawatka) i na końcach łapek. Sierść gładka. Co czekało tego psa bez pomocy ? Najprawdopodobniej śmierć – przy takim upale, zamknięty plastikowy kontener = utrata przytomności = niezauważenie przez pracowników wywożących odpady, a co dalej już łatwo można sobie wyobrazić. Na samą myśl o tym , nerwy ciężko utrzymać na wodzy … To takie jeszcze psie dziecko , które było tak przerażone, że na widok ludzi myślało, że musi ratować swoje życie. Nazwaliśmy ją Vita ( życie) i po zakończonej kwarantannie będzie szukała najlepszego domu na świecie. Dziś rano, po ok 30 /40 min starań udało się nawiązać z nią bliższy kontakt. Przylgnęła całą sobą do opiekuna, choć widać też że jest w gotowości i jeden 'fałszywy’ ruch a zbudowane zaufanie pryśnie jak bańka mydlana . Już teraz jednak wiemy, że Vita chce nam ufać, a my zrobimy co w naszej mocy by była bezpieczna i kochana przez resztę swojego życia” – informuje schronisko.

Fot. KTOZ Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności