Kraków stanie się areną zmagań młodych tenisistów z całego świata

W sierpniu Kraków stanie się areną zmagań młodych tenisistów z całego świata. Na zawody, które odbędą się na kortach KKS Olsza przy ul. Siedleckiego 7, zaprasza Małopolski Związek Tenisowy.

Memoriał Charliego Berszakiewicza

Już po raz szósty, w dniach 15–21 sierpnia, odbędzie się turniej ITF J3 Memoriał Charliego Berszakiewicza – Międzynarodowe Mistrzostwa Małopolski U18.

Zawody od 2017 r. organizowane są na poziomie międzynarodowym, a w 2019 r. turniej zyskał rangę ITF J3. Memoriał współorganizowany z Polskim Związkiem Tenisowym i Międzynarodową Federacją Tenisową jest jedną z większych imprez tenisowych organizowanych na terenie województwa małopolskiego w tym roku.

Turniej stanowi wyraz upamiętnienia dla młodego i utalentowanego krakowskiego tenisisty, wielokrotnego Mistrza Województwa Małopolskiego – Charlesa Berszakiewicza. Chłopiec zmarł w 2015 r. na niewykrytą wadę serca.

Kraków Cup

W dniach 21–27 sierpnia w Krakowie odbędzie się także Kraków Cup – międzynarodowy turniej tenisowy dla zawodników do lat 12. Zawody organizowane we współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym i Europejską Federacją Tenisową odbywają się od 2018 r. W tym roku zyskały rangę TE1 w swojej kategorii wiekowej.

Tegoroczny turniej zostanie rozegrany jako Międzynarodowe Mistrzostwa Województwa Małopolskiego Skrzatów.

Wstęp na obydwie imprezy jest niebiletowany. Więcej informacji na stronie internetowej tenismalopolska.pl, a także profilach Małopolskiego Związku Tenisowego na Facebooku i Instagramie.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności