Jak powiększyć bezpieczeństwo w swoim domu?

artykuł sponsorowany

Niestety żyjemy w czasach, które nie do końca są bezpieczne. Co chwilę słyszymy o wypadkach, napadach, kradzieżach, a nawet zabójstwach. Nie ma co się dziwić, że obawiamy się o życie swoje oraz swoich najbliższych. Czy możemy jakoś wpłynąć na polepszenie swojego bezpieczeństwa? Pora to sprawdzić i dowiedzieć się, jakie mamy możliwości.

Wideofon – wpuszczaj tylko znane osoby

Na pewno wielu złodziei jest takich, że nie cofną się przed niczym. Niektórzy po prostu dzwonią do drzwi i po ich otwarciu napadają na właścicieli, po czym wynoszą interesujące rzeczy. Niestety często odpowiedzialne są za to właściciele mieszkania. Po prostu nie sprawdzają, kto do nich dzwoni i wpuszczają wszystkich, jak popadnie. Na pewno kwestia zwykłego domofonu jest pomocna, ale nie do końca. Zdajemy sobie sprawę, że każdy może do domofonu powiedzieć, że jest listonoszem, czy też kurierem.

Całkiem inaczej ma się sprawa, gdy zakupimy sobie wideofon. Co to takiego? Jest to po prostu domofon z kamerką. Dzięki temu przed otwarciem drzwi, widzimy, kto się dobija do naszych drzwi zewnętrznych. Wówczas możemy już nie tylko zapytać „kto tam”, ale tak naprawdę zobaczyć daną osobę. Bez problemu potwierdzimy tożsamość danej osoby. Nie dojdzie już do sytuacji, w której wpuścimy przez przypadek, czy też przez niedopatrzenie kogoś obcego, kto może być dla nas zagrożeniem. Taki wideofon kupimy w sklepie Hydrotermo i to bez wychodzenia z domu. Nie powinniśmy się zatem ani dłużej zastanawiać nad tym zakupem.

Alarmy przeciwwłamaniowe

O wideofonach wydaje się, że wiemy już wszystko. Jednak tak naprawdę to nie jedyne wyjście, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo. Możemy pokusić się o zamontowanie systemu alarmowego. Alarm przeciwwłamaniowy opiera się na czujce. Czujkę włącza się w momencie wyjścia z domu. Ma ona bardzo dokładne i szczegółowe działanie. Dzięki temu nie prześlizgnie się nawet kot niezauważalnie.

Alarm włączamy przy wyjściu. Robi się to za pomocą wpisania kodu przy panelu, który znajduje się przy drzwiach lub też przy pomocy pilota. Zarówno jedna, jak i druga opcja jest bardzo wygodna. Czy taki alarm jest kosztowny? Tak naprawdę, to ponosimy tylko koszty montażu alarmu, a później płacimy jedynie abonament miesięczny. Nie jest to jednak wysoka kwota. Można nawet powiedzieć, że jak za własną ochronę i poczucie bezpieczeństwa jest to nawet śmieszna kwota.

Gdy firma ochroniarska dostanie na swojej bazie sygnał, że włączył się alarm, to wysyła swoich funkcjonariuszy na miejsce. Dzięki temu złodzieje zostaną szybko schwytani.

Tak naprawdę domy z alarmem są rzadziej okradane. W zasadzie to złodzieje omijają szerokim łukiem domy z alarmem, ponieważ po prostu się boją. Jest to jak najbardziej uzasadnione. Zarówno na alarmach, jak i wideofonach nie powinniśmy oszczędzać. Co więcej, tego typu urządzenia powinniśmy zakupić od razu po wprowadzeniu się do danego miejsca. Dzięki temu możemy się poczuć bezpiecznie od samego początku. Na to właśnie liczymy. Nie ma nic ważniejszego od poczucia bezpieczeństwa.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności